Strona główna Artykuł sponsorowany Piec konwekcyjny gazowy czy elektryczny – co wybrać?

Piec konwekcyjny gazowy czy elektryczny – co wybrać?

0

Jaki piec konwekcyjno-parowy wybrać? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością niejeden właściciel lokalu gastronomicznego na etapie jego wyposażania. Na co trzeba w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę? Warto zapoznać się przede wszystkim ze specyfikacją techniczną poszczególnych urządzeń.

Piec konwekcyjny gazowy czy elektryczny?

Piece konwekcyjno-parowe pozwalają na błyskawiczne przygotowywanie potraw dla wielu gości. To bardzo ważna informacja, bo w restauracjach czas ma kluczowe znaczenie. Trzeba też w sensowny sposób dysponować energią elektryczną. W końcu nikt nie chce dostać gigantycznych rachunków za prąd. Zatem na jaki piec konwekcyjno-parowy się zdecydować? Na jakie zasilanie postawić?

Zarówno piec konwekcyjny gazowy, jak i piec konwekcyjny elektryczny mają swoje zalety oraz wady. Wybór zazwyczaj determinuje rodzaj instalacji dostępnej na zapleczu kuchennym. Często to piece elektryczne są uważane za efektywniejsze, ale prąd jest obecnie bardzo drogi.

Wielkość lokalu ma znaczenie

Nie da się ukryć, że podczas wyboru pieca konwekcyjno-parowego trzeba wziąć pod uwagę ilość i rodzaj przygotowywanych w lokalu potraw. Dostępne na rynku urządzenia różnią się pojemnością GN. Jest to standard, który mówi o rozmiarach pojemników wykorzystywanych w profesjonalnych kuchniach gastronomicznych. Bardzo często spotkać się można z pojemnikami 530×325 mm. Zazwyczaj do wyboru są piece mieszczące od 6 do 12 pojemników GN danej wielkości.

Podczas wyposażania profesjonalnej kuchni nie należy oszczędzać. Warto stawiać na piece konwekcyjne gazowe i elektryczne renomowanych, uznanych marek. Wtedy można cieszyć się bezawaryjnym, niezawodnym sprzętem.

Piec konwekcyjno-parowy i jego najważniejsze zalety

Dzisiaj piece konwekcyjno-parowe wykorzystywane są w większości profesjonalnych lokali gastronomicznych. Są to urządzenia, które zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a przy okazji pozwalają na przygotowywanie różnego rodzaju potraw. Można nimi zastąpić frytkownice, płyty grillowe czy parowary. Są więc niezwykle uniwersalne.

Kolejną ważną informacją jest to, że piece tego typu nie wymagają stosowania naczyń, co sprawia, że można zaoszczędzić podczas mycia naczyń (np. na wodzie i energii elektrycznej). Największym minusem pieców konwekcyjno-parowych gazowych i elektrycznych jest ich stosunkowo wysoka cena. Na szczęście jest to wydatek, który naprawdę szybko się zwraca. Potwierdzić to mogą wszyscy właściciele barów szybkiej obsługi czy restauracji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCiekły azot spożywczy – co warto o nim wiedzieć? Poznaj jego właściwości i zastosowanie
Następny artykułBiałe trampki damskie – sprawdź, dlaczego powinnaś je mieć!