Strona główna Kultura Od klasyki po jazz i musical. W Świdnicy zagra Orkiestra Sił Powietrznych...

Od klasyki po jazz i musical. W Świdnicy zagra Orkiestra Sił Powietrznych USA w Europie

0

Amerykańskie zespoły kameralne, należące do Orkiestry Sił Powietrznych USA w Europie, zagrają w Świdnicy. Przed publicznością wystąpią ALLIED WINDS i WINDS ALOFT, których repertuar obejmuje szerokie spektrum muzyczne – od klasyki po jazz i melodie prosto z Broadwayu. Koncert już 21 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej I LO. Bilety już są dostępne w Informacji Turystycznej.

Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz zaprasza na koncert Orkiestry Sił Powietrznych USA w Europie ALLIED WINDS i WINDS ALOFT.

Kwartet klarnetowy Allied Winds jest jednym spośród wielu zespołów kameralnych orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki w Europie. Zespół zapewnia oprawę muzyczną podczas licznych uroczystości wojskowych oraz państwowych, jak również misji edukacyjnych oraz społecznych. Repertuar obejmuje tradycyjne utwory na kwartet, jak również lekki styl popowy i jazzowy.

Kwintet dęty Winds Aloft również tworzy skład orkiestry Sił Powietrznych Armii USA w Europie. Pięciu muzyków zespołu zdobyło wykształcenie w prestiżowych szkołach muzycznych na całym świecie. Grupa występowała w wielu miejscach Europy oraz Afryki. Szeroki repertuar zespołu bazuje na utworach klasycznych od Mozarta poprzez marsze po Brodway i Jazz.

Wejściówki w cenie 20 zł można zakupić w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku.

/oprac. AN/
/materiały – Starostwo Powiatowe w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidnickie licealistki błyszczą w olimpiadach
Następny artykułDrugi Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już jutro