Strona główna Sport Lekkoatletyka Drugi Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już jutro

Drugi Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już jutro

0

– Jeszcze nie opadły emocje po marcowych zawodach cyklu Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych, przed nami kolejne otwarte i bezpłatne spotkania z lekkoatletyką dla dzieci i młodzieży z powiatu świdnickiego. Spotykamy się w czwartek, 6 kwietnia na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy. Zapisy od godziny 17.00. Start pierwszego biegu – 17.30 – zachęca Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicką Grupę Biegową, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie, wicemistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Impreza po blisko 20 latach wróciła do sportowego kalendarza Świdnicy w 2019 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. W poprzednim roku Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne włączone zostały do ogólnopolskiego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych. Najlepsi nasi czwartkowicze w czerwcu pojechali do Łodzi na zawody finałowe z udziałem dzieci i młodzieży z całej Polski.

W zależności od wieku na uczestników czekać będą biegi na dystansie od 60 do 1200 m oraz konkurencje techniczne – skok w dal i pchnięcie kulą. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ograniczony tylko dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w powiecie świdnickim.

/inf. OSiR/

Poprzedni artykułOd klasyki po jazz i musical. W Świdnicy zagra Orkiestra Sił Powietrznych USA w Europie
Następny artykuł5 sposobów na odmianę Twojego salonu!