Strona główna Artykuł sponsorowany Młodzi odkrywcy z gminy Świdnica w akcji!

Młodzi odkrywcy z gminy Świdnica w akcji! [FOTO]

0

Ciekawe substancje, szkło laboratoryjne, odczynniki, barwniki, reakcje chemiczne… Takie atrakcje czekały na uczestników zajęć odkrywczo-badawczych w świetlicy wiejskiej w Pszennie. Na terenie Gminy Świdnica rozpoczął się nowy cykl spotkań dla dzieci pod hasłem „edukowanie przez doświadczanie”.

Organizatorem warsztatów jest Paula Amrogowicz, twórczyni projektu: „Pokój Życzeń Wsparcie Aktywnego Rozwoju i Edukacji” we współpracy z Urzędem Gminy Świdnica i Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. W ofercie inicjatywy są cztery bloki zajęć, cztery pokoje, w których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Pokój Młodego Odkrywcy”
Wiek dzieci: 6 – 10 lat

Terminy spotkań:
Świetlica wiejska w Pszennie (środy, godz.16:30)
Szczegółowy harmonogram w pozostałych sołectwach pod numerem telefonu:
Paula Amrogowicz, 665 712 223.

Chcesz rozbudzić ciekawość świata u Twojego dziecka? Codziennie odpowiadasz na setki pytań, jak działa otaczająca nas przyroda i w jaki sposób wyjaśnić zjawiska, które na co dzień obserwujemy? A może Twoja pociecha ma zamiłowanie do eksperymentowania i zwyczajnie brakuje na to przestrzeni w Waszym domu?

Jeśli choć raz w Twoich odpowiedziach pojawia się „TAK”, zapraszam do Pokoju Młodego Odkrywcy na zajęcia odkrywczo-badawcze, pod hasłem: „edukowanie przez doświadczanie”.

Będziemy wspólnie badać, jak z wykorzystaniem najnowszych technologii, wirtualnych spacerów, możemy obserwować świat. Następnie przy pomocy prostych doświadczeń i narzędzi (długopisy 3D, sprzęt laboratoryjny) wspólnie rozpracujemy zjawiska, które często na papierze czy kartach podręcznika sprawiają wrażenie bardzo trudnych i niezrozumiałych.

Pokój Medycznych Inspiracji”
Wiek dzieci: 6 – 10 lat

Terminy spotkań:
Świetlica wiejska w Pszennie (środy, godz. 17:30)
Szczegółowy harmonogram w pozostałych sołectwach pod numerem telefonu:
Paula Amrogowicz, 665 712 223.

Twoja pociecha podkrada Ci kosmetyki i eksperymentuje, jak ulepszyć Twój najdroższy krem? A może często bawicie się w lekarza i macie zamiłowanie do zgłębiania sekretów ludzkiego ciała? Czy ważne jest dla Ciebie, by w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia Twoje dziecko potrafiło zadbać o własne bezpieczeństwo i mieć odwagę, by wezwać pomoc? A może chcesz, by potrafiło samodzielnie rozpoznać zioła i rośliny, z których można wykonać leki z domowej apteki?

Zapraszam do poznawania tajników ludzkiego ciała na profesjonalnych modelach, czy podczas wirtualnych spacerów. Budowa komórki, kości, mięśni, narządów, złożone procesy i reakcje, jakie zachodzą wewnątrz naszego organizmu staną się magicznie proste i rozbudzą wyobraźnię każdego dziecka.

W Pokoju Medycznych Inspiracji będziemy posługiwać się prawdziwymi odczynnikami i szkłem laboratoryjnym, sporządzimy według receptur kremy, płyny, napary na bazie naturalnych, bezpiecznych składników, poznamy ich działanie i zastosowanie. Ale „Pokój Życzeń” to nie tylko zajęcia naukowe. Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju młodego człowiek już od pierwszych miesięcy życia. Zajęcia medyczne w Witoszowie Dolnym i Bystrzycy Górnej odbywają się co dwa tygodnie, wymiennie z pierwszym blokiem: „Pokój Młodego Odkrywcy”.

Zrób coś dla siebie, Mamo”

Bliskie miejsce dla rodziców i maluszków, które dopiero zaczynają poznawać świat. Spotkania dla rodziców i dzieci (0-3 lata) odbywają się w każdą środę o godzinie 10:00 w świetlicy wiejskiej w Pszennie.

Więcej: https://swidnica24.pl/2023/04/zrob-cos-dla-siebie-mamo/

Dla przedszkolaków i starszych proponujemy atrakcje muzyczne z elementami rytmiki, wszak nie samą nauką człowiek żyje!”

Pokój Muzycznych Wrażeń”
Wiek dzieci: 4 – 8 lat

Szczegółowy harmonogram warsztatów pod numerem telefonu:
Paula Amrogowicz, 665 712 223.

Twoje dziecko ma dużo energii i szybko się regeneruje? …czasem zbyt szybko? Czy w Waszym życiu muzyka towarzyszy Wam na co dzień: podczas gotowania obiadu, kąpieli czy wspólnych zabaw? Lubicie muzyczne szaleństwo i chętnie spędzacie czas tańcząc, klaszcząc i skacząc?

A może każda podróż samochodem z dziećmi kojarzy Ci się ze wspólnym śpiewaniem i naśladowaniem gwiazd estrady? Tak?! Wspaniale! Dobrze trafiłeś.

Jeśli nie, a masz marzenie, by Twój maluch spróbował swoich sił podczas rytmicznych spotkań, przyjdź i przekonaj się, czy muzyka i rytm to Wasza bajka. Zapraszam do Pokoju Muzycznych Wrażeń, gdzie wspólnie pobawimy się w rytmie ulubionych piosenek dla dzieci.

Spróbujemy usłyszeć, jak „brzmi” cisza… Będziemy muzykować z pomocą instrumentów, które można z powodzeniem, samodzielnie wykonać w domu. Spędzimy kreatywnie czas w otoczeniu rozmaitych odgłosów i muzycznych barw. Zapraszamy do zapisów! Działamy w małych grupach, więc liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły: https://www.facebook.com/zyczen.pokoj

Spójrzcie na kilka ujęć z zajęć w świetlicy wiejskiej w Pszennie!

Przygotowana jest także specjalna oferta naszych zajęć dla przedszkoli i szkół podstawowych! Istnieje możliwość dostosowania tematyki do poszczególnych grup wiekowych.

Drogi Rodzicu!
Pokój Życzeń może zagościć także w Twoim domu!
Organizujemy warsztaty naukowo-badawcze w ramach dodatkowych atrakcji na urodzinach Twojego dziecka.

Zapraszam do kontaktu.

Przyjdź, rozgość się, zostań z nami na dłużej…

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł51. Rajd Świdnicki: Zapraszają kibiców na spotkanie z rajdowcami
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń