Mażoretki ze Świdnicy i Jaworzyny Śląskiej podbiły Zieloną Górę. W ostatni weekend Mażoretki Prima ze Świdnickiego Ośrodka Kultury i dziewczęta z jaworzyńskiego Zespołu Fart oraz świdnickiego Małego Jubilata z powodzeniem wystartowały w XI Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej Góra 2023.

Głównym organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich Opole, a udział wzieły zespoły z blisko 20 ośrodków tanecznych. – Mażoretki w swoich kategoriach wiekowych – seniorki, juniorki, kadetki zaprezentowały swoje choreografie w różnych kategoriach. To był dla nas bardzo długi i pracowity dzień, pełen emocji i wrażeń. Dziewczyny spisały się rewelacyjnie – mówią choreografowie Anna Trzeciak i Lubomir Szmid.
Sukcesy Mażoretek Prima:
I miejsce -Seniorki Show
I miejsce -Juniorki
Buława defilada
II miejsce
Juniorki Baton
II miejsce
Juniorki Buława
III miejsce- Seniorki Baton
III miejsce-kadetki
baton
solo i duety
III miejsce Baton junior Martyna Kępa
III miejsce flaga junior Oliwia Wawro
IV miejsce duet baton kadetki Lena Malec i Julia Ziomek
IV miejsce Solo baton junior Magdalena Martyniec
V miejsce junior flaga Martyna Kępa
X miejsce Camilla Baczyńska
Sukces Małego Jubilata:
IV miejsce w kategorii kadetki pompon
Sukcesy Zespołu Fart:
Kadetki w kategorii pom pom formacje scena – 5 miejsce w swoim debiucie na Mistrzostwach
– Juniorki w kategorii flaga formacje scena – 1 miejsce
– Seniorki w kategorii mini formacja baton – 3 miejsce
– Seniorki w kategorii mini formacja buława – 3 miejsce
/opr. red./
Zdjęcia udostępnione przez Mażoretki Prima i Mały Jubilat
![„Pieśń o Ojczyźnie”. Wyjątkowy koncert zespołu Śląsk w świdnickiej katedrze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Piesn-o-Ojczyznie-koncert-zespolu-Slask-2025.11.11-40-238x178.jpg)

![Siedemnasty biało-czerwony bieg w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/17.-Bieg-Niepodleglosci-w-Swidnicy-2025.11.11-33-238x178.jpg)
![Po dachowaniu trafił do szpitala [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/WhatsApp-Image-2025-11-11-at-09.47.261-100x75.jpeg)





![Koncert Wiedeński 2 już wkrótce w Szczawnie-Zdroju. Wystąpi Orkiestra Księżniczek [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/007-100x75.jpg)
![Znakomita czeska pianistka wkrótce zainauguruje Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-fot.-archium-artystki-1-100x75.jpg)