Strona główna Artykuł sponsorowany Akumulatorowa piła łańcuchowa do prac domowych i profesjonalnego utrzymania ogrodu

Akumulatorowa piła łańcuchowa do prac domowych i profesjonalnego utrzymania ogrodu

0

Piła łańcuchowa jest uniwersalnym narzędziem do cięcia drewna. Może być wykorzystywana do drobnych prac porządkowych i remontowych, jak i większych robót związanych np. z przecinaniem grubych bali na opał. Akumulatorowa piła łańcuchowa może być wykorzystywana w każdym miejscu, jej praca nie jest uzależniona od dostępu do źródła zasilania.

Na co zwrócić uwagę wybierając akumulatorową piłę łańcuchową? 

Wybierając piłę łańcuchową należy przede wszystkim kierować się rodzajem prac, które trzeba będzie wykonać. Do przydomowych porządków i systematycznej pracy w ogrodzie najlepiej sprawdzi się pilarka łańcuchowa akumulatorowa, wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na kilka czynników: 

  • typ silnika, 
  • moc silnika, 
  • długość łańcucha i prowadnicy, 
  • ciężar urządzenia, 
  • maksymalny czas pracy piły na jednym ładowaniu baterii. 

Na długość pracy piły akumulatorowej duży wpływ ma stabilność pracy silnika. W piłach elektrycznych zazwyczaj umieszczone są silniki szczotkowe lub bezszczotkowe, które nie wymagają częstych przeglądów i konserwacji. Silniki bezszczotkowe umożliwiają utrzymanie równych obrotów podczas często zmieniającego się obciążenia w trakcie pracy. Większa moc urządzenia sprawia, że nie przegrzewa się ono tak często podczas intensywnej eksploatacji.  

Do pracy w przydomowym ogrodzie wystarczy prowadnica o długości 35 cm, do przycinania gałęzi rosnących na wyższym poziomie przydaje się wysięgnik ułatwiający obcinanie. Na rynku jest wiele modeli pilarek elektrycznych, można zdecydować się na sprzęt zasilany akumulatorem dostosowanym również do innych urządzeń. 

Zastosowanie akumulatorowej piły do drewna 

Akumulatorowa piła łańcuchowa przydaje się nie tylko do wykonywania cyklicznych prac w sadzie i ogrodzie, można ją także wykorzystać do prac w przydomowym warsztacie do wykonania i montażu różnych drewnianych konstrukcji. Jej mobilność sprawia, że jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, umożliwia dużą wygodę podczas wyboru miejsca pracy, zwiększa również możliwości manewru w porównaniu do urządzeń, które muszą być podłączone do stałego źródła energii. Dużą zaletą akumulatorowej piły łańcuchowej jest cicha praca, niewielka waga i brak emisji spalin. Akumulatorowa piła sprawdzi się we wszystkich pracach ogrodowych, takich jak: 

  • prześwietlanie korony drzew, 
  • sezonowe cięcie krzewów i gałęzi, 
  • przycinanie drewnianych desek, kantówek i belek. 

Konserwacja piły łańcuchowej akumulatorowej 

Tylko odpowiednia konserwacja i właściwe przechowywanie narzędzi ogrodowych zapewni ich komfortowe wykorzystanie przez wiele lat. Piłę łańcuchową akumulatorową należy zawsze oczyścić dokładnie za pomocą pędzla albo szczotki. Jeśli to konieczne trzeba umyć ją wilgotną ściereczką używając wody i łagodnego detergentu. Żrące środki czyszczące i rozpuszczalniki mogą uszkodzić części urządzenia, dlatego trzeba ich unikać.  

Chłodzące kratki wlotu powietrza powinny być zawsze wolne od zanieczyszczeń. Po każdym użyciu z łańcucha trzeba usuwać na bieżąco trociny, olej i inne zanieczyszczenia. Łańcuch trzeba regularnie przeglądać pod kątem stanu zębatek, powinien być on zawsze dobrze naostrzony. 

Na stępienie łańcucha wskazują trociny, które mogą przypominać pył, może być również krzywa linia cięcia. Czasami podczas pracy występują dodatkowo niepokojące wibracje, wówczas z urządzeniem należy udać się do specjalistycznego serwisu. Po skończonej pracy akumulator należy podłączyć do ładowania i przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. Jeśli urządzenie nie jest wykorzystywane, baterię warto naładować przynajmniej raz na dwa miesiące. 

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzedszkolaki odwiedziły świdnickich policjantów [FOTO]
Następny artykułFontanna i plac zabaw powrócą do ogródka jordanowskiego. Ruszyły prace [FOTO]