Strona główna Wydarzenia Świdnica Przedszkolaki odwiedziły świdnickich policjantów

Przedszkolaki odwiedziły świdnickich policjantów [FOTO]

0

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” w Świdnicy odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. W trakcie wizyty maluchy zwiedziły budynek komendy oraz zobaczyły z bliska, jak pracują policjanci.

Głównym celem wizyty najsłodszych z Niepublicznego Przedszkola Językowego Calineczka w Świdnicy było poznanie jednostki Policji przy ulicy Jagiellońskiej 23 w Świdnicy i pracujących tam osób. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia, a w rolę przewodnika po całej komendzie wcielił się młodszy aspirant Michał Rzepecki. Oprócz możliwości obejrzenia „od kuchni” codziennego życia komendy, najsłodsi mieli możliwość obejrzenia z bliska policyjnego sprzętu i z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały szczegółów związanych z pracą policjantów – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

W trakcie spotkania dzieci wykazały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, za co nagrodzone zostały odblaskami. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa – dodaje rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDlaczego warto odwiedzić Jarmark Dominikański?
Następny artykułAkumulatorowa piła łańcuchowa do prac domowych i profesjonalnego utrzymania ogrodu