Strona główna 0_Slider Znamy pierwsze szczegóły 51. Rajdu Świdnickiego. Przed zawodnikami 132 km rywalizacji

Znamy pierwsze szczegóły 51. Rajdu Świdnickiego. Przed zawodnikami 132 km rywalizacji

0

Niespełna miesiąc pozostał do inauguracji tegorocznej odsłony Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zmagania o miano najlepszej rajdowej załogi w kraju otworzy 51. edycja Rajdu Świdnickiego, który odbędzie się 22-23 kwietnia. O zwycięstwo zawodnicy powalczą na 13 odcinkach specjalnych o łącznej długości 132 km.

Podobnie jak w ubiegłym roku Rajd Świdnicki odbędzie się w formule sobota-niedziela. Na sobotni poranek, 22 kwietnia organizatorzy z Automobilklubu Sudeckiego zaplanowali odcinek testowy (od godziny 9.00 do 12.00). Ceremonia rozpoczęcia zawodów rozpocznie się o 14.30 w hali lodowiska w Świdnicy.

Harmonogram pierwszego etapu składa się z czterech odcinków specjalnych, w tym dwóch przejazdów widowiskowego i popularnego wśród kibiców oesu rozgrywanego na ulicach Świdnicy. Z kolei w niedzielę kierowcy i piloci pokonają dziewięć prób sportowych na asfaltowych drogach w Górach Sowich i Wałbrzyskich. Zawody zakończą się 23 kwietnia o godzinie 18.00.

Szczegółowy harmonogram 51. Rajdu Świdnickiego poznamy we wtorek, 28 marca. Listę załóg, które wezmą udział w pierwszej rundzie RSMP 2023 organizatorzy opublikują w środę, 12 kwietnia.

W poprzednim sezonie Rajd Świdnicki wygrali Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo). Za reprezentantami ORLEN Team uplasowali się Grzegorz Grzyb i Adrian Sadowski (Skoda Fabia Rally2 evo), a najniższy stopień podium wywalczyli Szwedzi – Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5).

Zobacz zdjęcia z 50. edycji Rajdu Świdnickiego:

/Automobilklub Sudecki, opr. mn/

Poprzedni artykułCzołowe zderzenie dwóch aut na „trzydziestce piątce”
Następny artykułPuchar Gór Opawskich dla młodych świdniczan