Strona główna 0_Slider Targ Ziemi powrócił po zimowej przerwie

Targ Ziemi powrócił po zimowej przerwie [FOTO]

0

Do przypałacowego gospodarstwa w Kraskowie znacznie szybciej niż w ubiegłych latach po zimowej przerwie powrócił cieszący się ogromną popularnością Targ Ziemi124, podczas którego można zaopatrzyć się w zdrowe produkty lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło.

Inicjatywa zorganizowania targu narodziła się w 2016 roku. Pomysł Kooperatywy124, by do przypałacowego gospodarstwa zaprosić wytwórców, którym szczególnie na sercu leży smak i jakość serów, miodów, wędlin, napojów, wypieków, warzyw oraz owoców, okazał się strzałem w dziesiątkę. Co miesiąc do Kraskowa ściągały tłumy zainteresowanych nie tylko dobrą żywnością, ale też unikalnymi wyrobami rękodzielników czy małych manufaktur. Targ przyciąga wystawców z całego regionu, a lokalnym producentom pomaga rozwijać skrzydła. Gospodarstwo Kozłonoga zdobywa zainteresowanie branżowej prasy we Francji, a Dyniowy Zakątek z Olszan kolekcjonuje nagrody.

Przenikliwy chłód nie zniechęca poszukiwaczy lokalnych win, serów, przetworów, miodów, słodyczy, ciast, pieczywa, naturalnych kosmetyków, ręcznie dzierganych swetrów i czapek, naturalnych świec, domowych wędlin, warzyw i owoców z ekologicznych upraw, pięknej ceramiki ze ślężańskimi motywami. Dawna obora przy pałacu w Kraskowie już przed otwarciem zapełniła się klientami, na których dzisiaj czeka aż 30 wystawców. Goście przyjeżdżają z całego Dolnego Śląska, licząc się z tym że za wartościowe, naturalne produkty trzeba sporo zapłacić. Na miejscu można zjeść pyszne placki z owocami i napić się gorącej kawy.

Tradycyjnie na Targu Ziemi można kupić także gadżety Fundacji Mam Pomysł i tym samym wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Targ potrwa do godziny 15.00.

/red./

Poprzedni artykułGiełda staroci ponownie zawitała na świdnicki Rynek [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPo raz dziewiąty w Świdnicy pobiegli Tropem Wilczym [FOTO/VIDEO]