Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice. Trzy propozycje zgłoszone do budżetu obywatelskiego

Świebodzice. Trzy propozycje zgłoszone do budżetu obywatelskiego

0

Modernizacja placu zabaw, zadaszenie trybuny stadionu piłkarskiego oraz wykonanie muralu nawiązującego do historyczno-społecznych tradycji miasta – to projekty, które zgłoszone zostały do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Świebodzicach. Na poszczególne propozycje świebodziczanie będą mogli oddać swój głos jeszcze w marcu.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Świebodzicach, na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego co roku będą przeznaczane środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 250 tys. złotych. O tym, który z projektów doczeka się realizacji, świebodziczanie zadecydują w głosowaniu, które odbędzie się: 24 marca w godzinach 12.00-17.00 oraz 25 marca w godzinach 10.00-14.00 w budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Żeromskiego 27.

Po zakończeniu głosowania zwycięskie pomysły zostaną poddane weryfikacji, a 28 kwietnia 2023 roku przedstawiona zostanie lista projektów wybranych do realizacji.

Oto projekty zgłoszone przez mieszkańców:

L.p.

Tytuł projektu

Krótki opis

Wnioskodawca

1.

„Modernizacja placu zabaw dla dzieci z „kącikiem” do gimnastyki dla dorosłych.”

Projekt będzie realizowany przy ul. Zamkowej w Świebodzicach na istniejącym placu zabaw. W ramach projektu przewiduje się zastąpienie piasku nawierzchnią kolorową, montaż bezpiecznych urządzeń i  elementów przestrzennych, trójwymiarowych – np. gumowane barwne zwierzaki oraz ławek i urządzeń do gimnastyki dla dorosłych.”

Aneta Dobosz

Adrianna Karpowicz

2.

„Wykonanie muralu, który w swojej treści będzie nawiązywał do historyczno-społecznych tradycji naszego miasta. Myślą przewodnią dzieła będzie postać i osiągnięcia najsłynniejszego mieszkańca Świebodzic Gustawa Beckera.”

Wykonanie malowidła ściennego na jednym z budynków w proponowanych trzech lokalizacjach (przy Placu Jana Pawła II nr 9, przy ul. Wolności 12, lub przy ul. Piłsudskiego 28). Wykonanie projektu artystycznego, przygotowanie podłoża pod prace malarskie, ustawienie rusztowań i wykonanie obrazu zgodnie z  ustalonym wcześniej projektem.

Janusz Kujat

Adam Mroziuk

Małgorzata Kujat

3.

„Zadaszenie trybuny stadionu piłkarskiego wraz z montażem nagłośnienia i monitoringu.”

Projekt zakłada wykonanie zadaszenia obecnej trybuny stadionu piłkarskiego przy ul. Sportowej 15 oraz zamontowanie na niej nagłośnienia  i monitoringu.”

Marek Gąsior

Euzebiusz Wojdat

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułOd niedzieli zmiana rozkładu jazdy pociągów. Powraca wagon rowerowy. Jakie jeszcze zmiany czekają podróżnych?
Następny artykułSą chętni do rewitalizacji ogródka jordanowskiego i przebudowy kolejnego śródmiejskiego podwórka