Strona główna 0_Slider Rekordowa wystawa psów rasowych

Rekordowa wystawa psów rasowych [FOTO]

0

Rekordowa liczba wystawców zgłosiła się ze swoimi pupilami na 70. Krajową Wystawę Psów Rasowych, organizowaną przez wałbrzyski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Sędziowie przez dwa dni ocenią ponad 1500 psów najróżniejszych ras. Na finał zostanie wybrany Najlepszy Pies Wystawy.

W Świebodzicach spotkali się hodowcy psów rasowych z Polski, Czech i Niemiec. Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy zwiększyli liczbę obsad sędziowskich. Psy z ogromną cierpliwością znoszą trudy wystawy, a widzowie mogą zobaczyć przedstawicieli kilkudziesięciu ras, w tym rzadkich hiszpańskich psów dowodnych, nederlandse kooikerhondje, barbety czy posokowca hanowerskiego.  Na miejscu można też kupić wszelkie akcesoria potrzebne do utrzymania psów, karmę i zabawki.

Rasowe psy będzie można podziwiać także w niedzielę, 19 marca. Impreza startuje o godz. 10.00, a finały zaplanowane są na godz. 15.30. Wstęp na teren wystawy: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny). Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Mieszka Starego 6 w Świebodzicach.

Wykaz wystawców, konkurencji i sędziów znaleźć można TUTAJ. Wydarzenie utworzono też na facebooku.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWalczymy o korzystny wynik w Sułowie! [RELACJA LIVE]
Następny artykułUderzyli w latarnię i próbowali uciec przed policją [FOTO]