Strona główna 0_Slider Przemysłowa Majówka z „Czeskim Expressem” i zwiedzaniem folwarku. Kiedy bilety na przejazd...

Przemysłowa Majówka z „Czeskim Expressem” i zwiedzaniem folwarku. Kiedy bilety na przejazd zabytkowym składem?

0

Całodniowa podróż z Czech do Polski zabytkowym pociągiem, otwarcie po trzech latach zabytkowego folwarku w Piotrowicach Świdnickich i moc innych atrakcji czeka na miłośników spotkań z historią. Przemysłowa Majówka to wyjątkowa okazja, by w czasie przedłużonego majowego weekendu, od 29 kwietnia do 3 maja 2023 roku, odwiedzić sieć muzeów technicznych Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska – największej w Polsce niezależnej organizacji pozarządowej zajmującej się planową ochroną i promocją zabytków techniki.


– Na co dzień nie wszystkie muzea działają, niektóre są w trakcie długiego procesu remontu, niektóre już dobrze znacie, wszystkie położone na terenie historycznego Śląska i przedstawiające autentyczną przemysłową historię. Na Dolnym Śląsku to Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, zabytkowy Młyn Hilberta w Dzierżoniowie oraz w Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich, a na Górnym  Śląsku Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia – wyliczają organizatorzy majówki. – W trakcie Przemysłowej Majówki można będzie zobaczyć zabytki kolejnictwa, motoryzacji, maszyny parowe i zabytkowy sprzęt rolniczy. We wszystkich tych wyjątkowych obiektach będzie można wziąć udział w zwiedzaniu  licznych zabawach i atrakcjach przygotowanych zarówno dla dzieci jak i rodziców. Zobaczycie i zrozumiecie, jak industrializacja wpłynęła na nasze życie i zmieniła świat.

Jedną z największych atrakcji będzie całodniowa podróż Muzealnym Pociągiem Specjalnym „Czeski Express”. Przejazd zabytkowego składu ciągniętego przez parowóz w ubiegłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a magnesem były m.in. bilety w cenie zaledwie 20 złotych. – Sprzedały się na pniu. W tym roku spodziewamy się podobnego zainteresowania. W pociągu na pewno będzie 400 miejsc dla pasażerów, 200 dla strony polskiej i 200 dla czeskiej. Czynimy starania, by po naszej stronie dołożyć jeszcze więcej wagonów – mówi Katarzyna Szczerbińska-Tercjak, dyrektorka Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Dokładna data przejazdu wraz z otwarciem sprzedaży biletów zostanie ogłoszona w najbliższych dniach.

Długi weekend majowy rozpoczynamy już 29 kwietnia kolejowym wydarzeniem roku – przyjazdem międzynarodowego pociągu prowadzonym przez parowóz Czeski Express, który przejedzie przez miasta Dolnego Śląska.

W ramach sieci  Muzeów Techniki – w ramach tegorocznej Przemysłowej Majówki przygotowaliśmy  też specjalny system rabatowy pozwalający odwiedzać każde kolejne muzeum ze zniżką po okazaniu biletu z innego naszego obiektu. Nasze muzea można odwiedzać codziennie od 29 kwietnia do 3 maja 2023 roku. Zapraszamy do czterech niezwykłych, zabytkowych obiektów na  historycznym Śląsku. Można w nich poznać, dotknąć, a nawet posmakować przemysłowej historii regionu. Te miejsca po prostu trzeba odwiedzić.

Szczegóły wydarzenia Przemysłowa Majówka
/opr. red./
Poprzedni artykułMłodzi mistrzowie ortografii nagrodzeni
Następny artykuł3,5 miliona złotych na podwyżki płac urzędników i pracowników miejskich jednostek