Strona główna Wydarzenia Świdnica 3,5 miliona złotych na podwyżki płac urzędników i pracowników miejskich jednostek

3,5 miliona złotych na podwyżki płac urzędników i pracowników miejskich jednostek

0

Świdniccy radni przychylili się do zgłoszonej przez magistrat propozycji przeznaczenia dodatkowych środków na podniesienie wynagrodzeń dla urzędników, pracowników administracji i obsługi w szkołach podstawowych oraz przedszkolach, a także pracowników miejskich jednostek.

Podwyżki obejmą pracowników żłobków, administracji i obsługi przedszkoli oraz szkół podstawowych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zakładu Nieruchomości, Ośrodka Sportu i Rekreacji, biblioteki, Świdnickiego Ośrodka Kultury, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Urzędu Miejskiego. Wszystkie jednostki chcielibyśmy jednocześnie uregulować podwyżkami od 1 kwietnia tego roku. Średnio na pracownika jest to 500 złotych. Jak rozdysponują to szefowie jednostek – czy będzie to po równo, czy będzie gradacja – pozostawiamy decyzję w tej sprawie dyrektorom – mówiła prezydent Beata Moskal-Słaniewska, opisując podczas posiedzenia Rady Miejskiej szczegóły przedłożonego projektu zmian w budżecie miasta.

Wyjaśniała również, dlaczego jedna z miejskich jednostek nie znalazła się w objętych podwyżkami wynagrodzeń grupie świdnickich instytucji. – Straż Miejska, która w tej chwili jest naszym przedmiotem „specjalnej troski” – z cała sympatią do wszystkich strażników miejskich – pod względem płac, już w planie budżetowym otrzymała zgodę na zwiększenie funduszu płac. Wynikało to między innego z tego, iż chcieliśmy dać możliwość komendantowi zwiększenia płac od początku roku, ponieważ nie ma chętnych do pracy w straży miejskiej – tłumaczyła prezydent Świdnicy.

Zgodnie z przyjętymi zmianami w budżecie miasta, 1 mln 98 tys. złotych przeznaczone zostanie na wzrost wynagrodzeń osobowych pracowników Urzędu Miejskiego w Świdnicy, ponad 545 tys. zł trafi do pracowników administracji i obsługi w szkołach podstawowych, blisko 335 tys. zł do pracowników administracji i obsługi w przedszkolach miejskich, blisko 98 tys. zł do pracowników Świdnickiego Ośrodka Kultury, ponad 183 tys. zł do pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, ponad 47 tys. zł do pracowników Muzeum Dawnego Kupiectwa, przeszło 293 tys. zł do pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji, ponad 462 tys. zł do pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, 36 tys. zł do pracowników administracji i obsługi Młodzieżowego Domu Kultury, ponad 247 tys. złotych do pracowników żłobków miejskich. Dotację w wysokości ponad 166 tys. zł na wzrost wynagrodzeń
osobowych otrzyma z kolei Miejski Zarząd Nieruchomości.

/mn/

Poprzedni artykułPrzemysłowa Majówka z „Czeskim Expressem” i zwiedzaniem folwarku. Kiedy bilety na przejazd zabytkowym składem?
Następny artykułJuż w niedzielę „Derby Lwowa”