Strona główna Sport Piłka nożna Już w niedzielę „Derby Lwowa”

Już w niedzielę „Derby Lwowa”

0

Na najbliższą niedzielę, 2 kwietnia zaplanowano pierwszy mecz sezonu 2023 w rozgrywkach piłkarskich Retro Ligi. Na terenie żarowskiego stadionu dojdzie do pojedynku Pogoni Lwów (Retro Liga Żarów / Strzegom) i Lechii Lwów (Dzierżoniów). 

Retro Liga zrzesza zespoły footballowe, które zakończyły swoją działalność z chwilą wybuchu II Wojny Światowej. – Nazywamy się LKS Pogoń Lwów – Retro Liga Żarów. Można powiedzieć, że jesteśmy sportową rekonstrukcją historyczną. Gramy w ogólnopolskiej Retro Lidze. Jest to liga w której grają zespoły „wyjęte ze starej fotografii”. Nasze ubiory są wzorowane na przedwojennych, buty i piłki również. Zasady gry w piłką także są te przedwojenne. Jeżeli ktoś chce cofnąć się 100 lat i zobaczyć jak wyglądał football, to zapraszamy na nasze mecze – przekazują przedstawiciele klubu.

Organizatorzy zapraszają na „Derby Lwowa”. Już w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 15.00 na stadionie w Żarowie miejscowi gościć będą Lechię Lwów (Dzierżoniów). Będzie to pierwszy mecz w sezonie 2023 Retro Ligi.

/MDvR/

Poprzedni artykuł3,5 miliona złotych na podwyżki płac urzędników i pracowników miejskich jednostek
Następny artykułSami zajęli się zarośniętym boiskiem w centrum miasta. Czy doczekają się jego zagospodarowania i remontu?