Strona główna 0_Slider Przed podróżą sprawdź rozkład jazdy. Od niedzieli zmiany, będą utrudnienia na trasie...

Przed podróżą sprawdź rozkład jazdy. Od niedzieli zmiany, będą utrudnienia na trasie do Jeleniej Góry

0

12 marca wejdzie w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy pociągów. O zmianach przypominają Koleje Dolnośląskie. Na fragmencie trasy do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Na linię Wrocław-Sobótka-Świdnica powróci wagon rowerowy. Cieszące się popularnością połączenia do czeskiego Skalnego Miasta zostaną wznowione w czerwcu.

W najbliższą niedzielę, 12 marca wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą w Internecie na portalpasazera.plrozklad-pkp.pl, intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Nowe rozkłady są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na wyświetlaczach na stacjach i przystankach – informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Z nowymi rozkładami można się zapoznać również na stronie Kolei Dolnośląskich.

Zamknięcie tunelu na odcinku Janowice Wielkie – Jelenia Góra przez miesiąc

Od niedzieli, 12 marca do środy, 12 kwietnia będzie trwała przebudowa tunelu na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie. W tym okresie, ruch kolejowy na odcinku Jelenia Góra – Janowice Wielkie zostanie całkowicie wstrzymany – komunikacja będzie realizowana autobusami.

W czasie trwania remontu podróżni będą mieli możliwość skorzystania z następujących opcji dojazdu autobusem:

  • Janowice Wielkie <–> Jelenia Góra <–> Janowice Wielkie – bezpośrednio,
  • Janowice Wielkie <–> Jelenia Góra <–> Janowice Wielkie – przez Wojanów i Trzcińsko.

Lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej, rozkłady jazdy dla wszystkich stacji oraz dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich.

Kolejowy sezon rowerowy czas zacząć

To drugi sezon z wagonem rowerowym, który jako pierwsze w Polsce uruchomiły Koleje Dolnośląskie. Sposób ich funkcjonowania będzie inny niż w 2022 roku. Teraz z wagonu będzie można skorzystać zarówno na stacji Sobótka, jak i Sobótka Zachodnia – informują przedstawiciele wojewódzkiego przewoźnika. – Wielu rowerzystów chciało zacząć zwiedzanie wokół Sobótki na stacji położonej bliżej centrum. Po zeszłorocznym pilotażu wiemy już, że załadunek i rozładunek rowerów na stacji nie zajmuje tak dużo czasu, przez co wprowadzimy taką możliwość nie tylko na stacji Sobótka Zachodnia – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie uruchomią także specjalne, dodatkowe pociągi do serca Doliny Baryczy. – W weekendy z Wrocławia odjedzie pociąg do Milicza. O godz. 9:03 możemy ruszyć z Wrocławia Głównego pociągiem do Milicza. Powrót? 18:58 ze stacji Milicz. Połączenia będą realizowane od 29 kwietnia w soboty, niedziele i święta – przekazują kolejarze.

Od 8 czerwca wznowienie połączeń do Skalnego Miasta

Z początkiem czerwca wracają połączenia sezonowe z Wrocławia do Adršpachu. Do czeskiego Skalnego Miasta będzie można się wybrać w soboty, niedziele i święta. Pociąg Sprinter „Skalne Miasto” wyjedzie z Wrocławia o godzinie 7:51, zaś Sprinter „Pełcznica” o 15:41. Z Adršpachu do Wrocławia pociągi odjadą o 10:45 i 18:45. Co ważne, w przypadku zakupu biletów „tam i z powrotem”, bilet będzie ważny przez dwa dni, czyli do Adršpachu można się wybrać w sobotę i wrócić kolejnym pociągiem w niedzielę.

Pociągi do czeskiego Adršpachu i Skalnego Miasta od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Już od czerwca, podróżni będą mieli możliwość ponownie dotrzeć do tej atrakcji, która znajduje się tuż za naszą południową granicą. Proszę jednak pamiętać, o czym przypominają czescy gospodarze tej atrakcji, by bilety zarówno do Skalnego Miasta, jak i na same połączenia kolejowe, kupować on-line z odpowiednim wyprzedzeniem – mówi Rodak.

Reszta zmian

Od 13 do 16 marca, a także między 8 maja a 11 czerwca zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać na odcinku Kłodzko – Ścinawka Średnia. Podróżni proszeni są o zwracanie uwagi na komunikaty oraz informacje na stacjach: niektóre autobusy pojadą na całym odcinku Kłodzko – Wałbrzych Miasto lub Kłodzko – Wałbrzych Główny.

Zamknięty będzie również odcinek Rokitki – Leszno Górne w dniach 27-31 marca. Część połączeń komunikacji zastępczej będzie realizowana ze stacji Chocianów. Zastępcza komunikacja będzie również obowiązywać na odcinku Jawor – Przybyłowice w dniach 8-15 maja.

Z innych zmian przystanek Szklarska Poręba Jakuszyce zmienia nazwę na Polana Jakuszycka.

Wiele pociągów nieznacznie zmieniło godzinę odjazdu. Pasażerowie proszeni są o sprawdzenie rozkładu jazdy obowiązującego od 12 marca przed rozpoczęciem podróży.

/Koleje Dolnośląskie, PKP PLK, opr. mn/

Poprzedni artykułWalczymy z Sokołem [RELACJA LIVE]
Następny artykułCurlingowa rywalizacja na ostatniej prostej… [FOTO]