Strona główna Artykuł sponsorowany Profesjonalne ekspresy do kawy w gastronomii – na co zwrócić uwagę?

Profesjonalne ekspresy do kawy w gastronomii – na co zwrócić uwagę?

0

Kawa to jedno z najbardziej popularnych napojów na świecie. Właśnie dlatego profesjonalne ekspresy do kawy są niezbędne w każdej gastronomii. Istnieje wiele różnych modeli ekspresów, które różnią się między sobą sposobem przygotowania kawy, wydajnością, rozmiarem i funkcjonalnością. Dlatego przed wyborem ekspresu do kawy, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Podział na ekspresy kolbowe i automatyczne

Ekspresy kolbowe i automatyczne to dwa podstawowe typy ekspresów, które można znaleźć w gastronomii. Ekspresy kolbowe są urządzeniami manualnymi, wymagającymi doświadczonego baristy, który ma wiedzę na temat procesu wytwarzania kawy. Ekspresy kolbowe pozwalają na uzyskanie najlepszej jakości kawy, ale ich obsługa wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Automatyczne ekspresy do kawy, z drugiej strony, są łatwe w obsłudze nawet dla niewykwalifikowanych osób, ponieważ obsługa jest zautomatyzowana. Nowoczesne automatyczne ekspresy są zaprojektowane w taki sposób, aby wykonywać większość procesów w taki sposób, aby użytkownik musiał jedynie wybrać odpowiedni napój na ekranie dotykowym.

Wydajność ekspresu

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wydajność ekspresu. W małych kawiarniach i lokalach gastronomicznych, w których nie ma wielu klientów, wystarczy ekspres o niewielkiej wydajności. Natomiast w dużych lokalach gastronomicznych, w których kawa jest serwowana w dużej ilości, potrzebny jest ekspres o wydajności odpowiadającej potrzebom lokalu.

Waga ekspresu

Kolejnym istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest masa ekspresu. W przypadku ekspresów kolbowych, masa ekspresu jest często miarą jego jakości. Im cięższy jest ekspres, tym bardziej solidnie został wykonany i lepsze użyte materiały. W lepszych ekspresach kolbowych jest więcej miedzi zamiast stali nierdzewnej, więcej stali zamiast tworzyw sztucznych.

Ekspres gastronomiczny Franke

Awaryjność ekspresu

Awaryjność ekspresów to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Ekspresy kolbowe są zwykle mniej awaryjne niż automatyczne ekspresy do kawy. Jednym z powodów jest to, że ekspresy kolbowe są urządzene manualne, a ich obsługa jest zwykle bardziej precyzyjna. Automatyczne ekspresy do kawy są bardziej skomplikowane, co może prowadzić do częstych awarii. Dlatego przed zakupem ekspresu do kawy warto dokładnie przeanalizować rynek i wybrać model, który jest nie tylko wydajny, ale również niezawodny. W tym przypadku warto zainwestować w dobre marki takie jak np. Franke, WMF czy La Cimbali.

Gdzie szukać dobrej jakości ekspresów do kawy

Jeśli szukasz profesjonalnych ekspresów do kawy, warto odwiedzić stronę https://coffee-style.pl/. Nasza firma, który oferuje szeroką gamę ekspresów, zarówno automatycznych, jak i kolbowych. Na stronie można znaleźć ekspresy od najlepszych producentów, takich jak La Cimbali, WMF, Franke czy Nuova Simonelli. Wszystkie modele są opisane w sposób szczegółowy, co pozwala dokładnie poznać ich funkcjonalność i parametry techniczne. W przypadku jakichkolwiek pytań można skontaktować się z obsługą sklepu, która chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania.

Podsumowanie

Profesjonalne ekspresy do kawy są niezbędne w każdej gastronomii. Przed wyborem ekspresu do kawy warto zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak typ ekspresu, jego wydajność, masę, niezawodność i wiele innych. W przypadku małych lokali gastronomicznych, niewielki ekspres może być wystarczający, natomiast w dużych lokalach gastronomicznych potrzebny jest ekspres o dużej wydajności. Ekspresy kolbowe wymagają doświadczonego baristy, podczas gdy automatyczne ekspresy mogą był samoobsługowe. W przypadku zakupu profesjonalnego ekspresu do kawy warto odwiedzić stronę firmy Coffee Style, która oferuje szeroki wybór ekspresów od najlepszych producentów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnicka szkoła Caritas zaprasza na dzień otwarty
Następny artykułNagrał ich monitoring, teraz policja szuka w związku z włamaniem [FOTO]