Piotr Przybył, który przez ostatni rok pełnił funkcję zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Świdnicy, został powołany na stanowisko dyrektora jednostki.

28 marca 2023 roku nowemu dyrektorowi nominację oficjalnie wręczył płk Andrzej Tesarewicz, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Opolu, przy okazji odprawy rocznej, podczas której podsumowano funkcjonowanie jednostki w 2022 roku. Por. Piotr Przybył na stanowisku dyrektora zastąpił ppłk. Bartłomieja Lenartowicza, pełniącego tą funkcję od października 2017 roku do 24 lutego 2023 roku.
– Por. Piotr Przybył pozostawał na stanowisku zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Świdnicy przez równy rok, od 25 marca 2022 roku. Natomiast w szeregach Służby Więziennej jest on od 1 marca 2005 roku, kiedy to rozpoczął pracę jako strażnik działu ochrony w Areszcie Śledczym w Wałbrzychu. W ostatnich latach funkcjonowania wałbrzyskiej jednostki pełnił funkcję kierownika tego działu. Z kolei po likwidacji wałbrzyskiego aresztu początkowo był specjalistą działu ochrony, a następnie kierownikiem tej formacji w Areszcie Śledczym w Świdnicy – informuje mjr Bartłomiej Perlak, rzecznik prasowy świdnickiego Aresztu Śledczego.
/Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. mn/

![„Wypływamy na głębię”. Dzieci przemaszerowały przez Świdnicę z okazji Dni Papieskich [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Marsz-Paieski-SP-nr-315-Swidnica-15-maja-2026-13-238x178.jpg)
![Książę Peter von Hochberg-Pless w Kościele Pokoju. Otrzymał szczególny prezent urodzinowy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Peter-von-Hochberg-Pless-w-Kosciele-Pokoju-2026.05.10-0-238x178.jpg)

![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)