Strona główna 112 Pięciu kierowców na podwójnym gazie

Pięciu kierowców na podwójnym gazie

0

Mimo surowych konsekwencji wciąż nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym gazie. Tylko w ciągu ostatniego weekendu na terenie powiatu świdnickiego policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy pięciu takich kierowców.

24 marca około godziny 18.30 na terenie Strzegomia funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego kierowcę pojazdu marki Skoda. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 25 marca około godziny 7.30 na terenie Jaworzyny Śląskiej zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 35-letni mężczyzna kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości, a przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 0,8 promila. Tego samego dnia około godziny 23.30 na terenie Strzegomia policjanci zatrzymali 19-latka, który kierował samochodem marki Ford. W jego przypadku badanie wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie – wylicza Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W niedzielę, 26 marca zatrzymanych zostało jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. – Tuż po północy na terenie gminy Strzegom zatrzymany został 26-latek, który kierował pojazdem marki Opel mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Około godziny 14.30 zatrzymany został 32-letni kierowca pojazdu marki BMW, który mając blisko 0,8 promila alkoholu w orgazmie zdecydował się na jazdę – relacjonuje Ząbek.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę i zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o swoich przypuszczeniach – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułW budynku komunalnym płać i nie czekaj ani na remont, ani nawet na wymianę włączników światła [FOTO]
Następny artykułOtwarcie sezonu w gwiazdorskiej obsadzie