Strona główna Sport Jeździectwo Otwarcie sezonu w gwiazdorskiej obsadzie

Otwarcie sezonu w gwiazdorskiej obsadzie

0

Ponad 220 koni, zawodnicy z 13 krajów oraz gorące sportowe nazwiska – pierwsza w tym roku międzynarodowa rywalizacja w konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego w Polsce startuje w piątek, 31 marca na hipodromie w Morawie.

Zawodnicy będą rywalizować w czterech konkursach międzynarodowych w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz w trzech konkursach krajowych. Do udziału w zawodach zgłosili się wybitni wkkwiści, m.in. multimedalista Michael Jung, podwójny mistrz olimpijski, który posiada także tytuły mistrza Europy i mistrza świata. Niemiec wystartuje w Strzegomiu m.in. na koniu fischerChipmunk, z którym zdobył złoty medal w klasyfikacji drużynowej podczas ostatnich mistrzostw świata oraz na wyhodowanym w Polsce, w dolnośląskim Bolkowie Banderasie. Na starcie zobaczymy także Niemkę Sandrę Auffarth, brązową medalistkę olimpijską i mistrzynię świata oraz Holenderkę Merel Blom, drużynową, brązową medalistkę Światowych Igrzysk Jeździeckich.

Wśród polskich reprezentantów zobaczymy m.in. całe podium ubiegłorocznych Mistrzostw Polski: Mateusza Kiempę, Joannę Pawlak i Małgorzatę Korycką. Zawody rozpoczynają się w piątek próbą ujeżdżenia. W sobotę rozegrane zostaną skoki i próba terenowa konkursów krajowych, a w niedzielę cross konkursów międzynarodowych. Będzie to pierwsza seria zawodów Strzegom Spring Open, druga odbędzie się w terminie od 20 do 23 kwietnia. Wstęp na zawody i parking są bezpłatne.

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułPięciu kierowców na podwójnym gazie
Następny artykułBudują nowy przystanek kolejowy w Świdnicy. Trwają prace przy drugim peronie [FOTO]