Strona główna Sport Piłka nożna Pięćdziesiąte urodziny na piłkarskim boisku

Pięćdziesiąte urodziny na piłkarskim boisku [FOTO]

0

Do miłej uroczystości doszło w ostatni weekend w Witkowie. Przed rozpoczęciem spotkania o punkty w rozgrywkach klasy okręgowej seniorów pomiędzy miejscowym Gromem, a Cukrownikiem Pszenno wyróżniono i nagrodzono najbardziej doświadczonego zawodnika ekipy gospodarzy – Jarosława Solarza, który obchodził swoje pięćdziesiąte urodziny!

Jarek jest z nami w drużynie już 12 lat, przywitał i pożegnał niejednego świetnego zawodnika w tym czasie, zawsze pełen optymizmu i wiary w chłopaków. To osoba zawsze pomocna, zawsze znajdująca czas dla drugiej osoby mimo licznych obowiązków, starająca się pomóc nawet najbardziej zagubionym duszom na boisku… 24 marca tego roku nasz filar obrony skończył 50 lat, podczas weekendowego meczu w klasie okręgowej Podokręgu Wałbrzych w meczu z lokalnym Cukrownikiem Pszenno pomagał drużynie przez całe 90 minut. Przed meczem i po meczu wielu ludzi piłki nożnej składało „Solkowi” życzenia za całokształt, wolę walki i chęć do gry. Oby co piąty chłopak młodego pokolenia miał takie podejście do gry, to kluby nie borykały się dziś z falą problemów, jeśli chodzi o brak zawodników do gry. Jaro to zaszczyt, że możemy z Tobą biegać po murawie, śmiać się w szatni po meczu, czy po treningu, dla nas jesteś chodzącą legendą Witkowa – wyznaje szczęśliwy Radosław Żołnierek, prezes Gromu Witków.

Jarosław Solarz jest wychowankiem Polonii Świdnica. Później grał w wałbrzyskich klubach KP i Górnik. Następnie był czas na Łużyce Lubań i II-ligowe występy w barwach Polaru Wrocław. Latem 2003 roku zacząć bronić barw GKS-u Bełchatów, skąd przeszedł do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie do pobliskiego drugoligowego HEKO Czermono. Następne przystanki do Śląsk Wrocław i zagraniczna przygoda w barwach greckiego drugoligowca – APS Zakynthos. Zagrał tam w 17 meczach u boku dwóch innych Polaków – Grzegorza Skwary i Macieja Nuckowskiego. Niestety, mała kolonia polskich piłkarzy nie pozwoliła utrzymać się klubowi w II lidze greckiej. Kolejne pozycje to Świdnica i właśnie Grom Witków, którego barw Jarosław Solarz broni już od sezonu 2010/2011.

/MDvR, FOTO: Grom Witków/

Poprzedni artykułEkopatrole z Luną. Syzyfowa praca w Parku Harcerskim [FOTO]
Następny artykułWyższe ceny prądu i gazu uderzą w budżet miasta. Na rachunki potrzeba o pół miliona złotych więcej