Strona główna Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę kupując nową pralkę do mieszkania?

Na co zwrócić uwagę kupując nową pralkę do mieszkania?

0

Urządzając nowe mieszkanie, zawsze można napotkać na liczne problemy oraz wyzwania z tym związane. Okazuje się, że największym jest taki dobór urządzeń RTV i AGD, który w pełni dopasuje się do oczekiwań domowników oraz nie pochłonie całego budżetu remontowego. Pojawia się zatem pytanie dotyczące wyboru pralki, kuchenki, a nawet lodówki. Dzisiaj chcemy skupić się na pralkach. W jaki sposób dopasować je do swoich wymagań, zapewniając sobie wygodę oraz doskonałą czystość ubrań? Na co zwracać uwagę? Koniecznie przeczytaj ten artykuł przed zakupami, żeby nie popełnić błędów.

Pralki ładowane z góry – kiedy się sprawdzają?

Pralka to jedno z tych urządzeń, które jest wręcz niezbędne w nowoczesnym domu. Bez zmywarki bez problemu możesz sobie poradzić, podobnie jak bez komputera. Jednak pranie ręczne jest na tyle uciążliwe, czasochłonne oraz pracochłonne, ze zdecydowana większość osób kupuje pralki jeszcze przed jakimkolwiek innym sprzętem domowym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ konieczne jest wybranie jak najlepszej jakości sprzętu. Wówczas może posłużyć ona przez wiele lat i zmniejszyć znacznie budżet remontowy.

Jednym z rozwiązań, jakie można spotkać nadal w nowych mieszkaniach są nowoczesne pralki ładowane od góry. Szczególnie często spotykane są pralki slim ładowane w ten sposób. Umożliwia to oszczędność miejsca oraz montaż urządzenia tam, gdzie nie byłoby możliwości, żeby ulokować pralkę ładowaną od boku. W tym przypadku zarówno wyświetlacz elektroniczny jak i drzwiczki znajdują się u góry sprzętu. Dzięki temu można bez problemu załadować do wnętrza pranie.

Takie rozwiązania sprawdzają się w małych mieszkaniach, gdzie jest niewiele miejsca. Wygląd pralki również ma tuta pewne znaczenie. Jeśli zostanie ona odpowiednio obudowana szafkami, można nawet nie zauważyć jej obecności, bez konieczności inwestowania w zabudowane urządzenie.

Czy pralka ładowana z boku to dobre rozwiązanie w łazience?

Najbardziej popularne pralki automatyczne to te ładowane od boku. Takie rozwiązanie można spotkać w zdecydowanej większości mieszkań i sprawdza się ono bardzo dobrze. Szczególnie ciekawe są pralki, w których możliwe jest sterowanie smartfonem. Takie rozwiązanie w pełni pasuje do nowoczesnego smart-domu, w którym stawiany jest nacisk na rozwiązania ułatwiające codzienne obowiązki oraz zdejmujące konieczność częstego kontrolowania poszczególnych czynności.

Wybierając pralkę, warto sprawdzić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w tym konkretnym przypadku. Jeśli zależy Ci na tym, żeby schować pralkę w szafce, warto wybrać urządzenie ładowane w boku z możliwością zabudowy. Co ważne, konieczne jest tutaj dobranie odpowiedniego sprzętu, który można schować w szafce. Klasyczne pralki nie mogą być zamykane w szafkach ze względu na bezpieczeństwo związane z wyciekaniem wody oraz koniecznością uchylania ich drzwiczek.

Rozsądnie piorąc, ograniczasz zużycie wody

Mogłoby się wydawać, że zużycie wody przy korzystaniu z pralki jest znacznie wyższe niż przy praniu ręcznym. Nic bardziej mylnego. Dla przykładu pralki Electrolux mają możliwość wyboru ekologicznego programu. W tym przypadku zużycie wody jest naprawdę znikome. Dodatkowo ważna jest tutaj klasa energetyczna, jeśli zależy Ci na tym, żeby zarówno zużycie energii jak i wody były naprawdę niskie. Stawiaj na rodzaje urządzeń AGD, które są dopasowane do najnowszych wytycznych i są w ich zastosowane nowoczesne rozwiązania. Wówczas możesz mieć pewność, że Twoje rachunki będą niższe.

Przy zakupie pralki zwróć również uwagę na jej pojemność. Mogłoby się wydawać, że im większe urządzenie tym lepiej. Jednak w rzeczywistości należy dopasować pralkę do swoich możliwości. Pamiętaj, żeby nastawiać urządzenie AGD wtedy, kiedy jest zapełnione w przynajmniej 75%. Wówczas zużycie energii oraz wody jest optymalne, biorąc pod uwagę ilość prania, jakie zostanie wyczyszczone.

Pralki do zabudowy a wolnostojące – jakie sprawdzają się najlepiej?

Jakie jeszcze elementy są istotne przy wyborze pralki?

  • Maksymalna prędkość wirowania,
  • funkcje parowe,
  • blokada rodzicielska,
  • wybór czasu prania.

Na te elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze. Podstawowe pytanie brzmi jednak, czy lepiej postawić na wolnostojące urządzenie, czy zabudowane. W tym przypadku warto sprawdzić, jakie rozwiązania sprawdzają się u Ciebie najlepiej. Jeśli wymieniasz szafki w łazience, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na zabudowaną pralkę. Wówczas nie jest ona widoczna w mieszkaniu, pomieszczenie wygląda estetycznie i łatwo możesz ukryć pranie. Jednak jeśli nie wymieniasz szafek, wybierz wysokiej jakości urządzenie wolnostojące, które będzie elegancko prezentować się w Twoim mieszkaniu.

2 w 1 – czy pralka i suszarka w jednym jest opłacalna?

Chcąc zapewnić sobie łatwe prasowanie oraz zlikwidować nieestetyczne suszarki w mieszkaniu, postaw na urządzenie 2 w 1. Jest to pralka z funkcją suszenia. Wówczas przy pomocy jednego przycisku możesz wyprać oraz wysuszyć swoje ubrania. Wyjmujesz je czyste, świeże, suche i gotowe do założenia.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak wybrać dobry rower elektryczny?
Następny artykułKanapka z chałki zachwyciła księcia. W Świdnicy zjesz podobną [Konkurs]