Strona główna Konkursy Kanapka z chałki zachwyciła księcia. W Świdnicy zjesz podobną

Kanapka z chałki zachwyciła księcia. W Świdnicy zjesz podobną [Konkurs]

0

Podczas niedawnej wizyty w Polsce brytyjski następca tronu książę William w warszawskiej restauracji zamówił oryginalną kanapkę w chałce z szarpaną wołowiną. Jak się okazuje, połączenie słodkiego pieczywa ze słonymi dodatkami od lat stosuje świdnicka cukiernia. Na czytelników Swidnica24.pl czekają trzy kanapki wraz z napojami.

Tosty z chałki widnieją w menu Cukierni Łukowa w Świdnicy już od 2017 roku. – Szczerze powiedziawszy, nigdy wcześniej takich kanapek w żadnym lokalu nie widzieliśmy. Nasza chałka jest specyficzna, gdyż pieczona w formie a nie luzem na hercie czy blasze – co też nie jest rozwiązaniem szczególnie często spotykanym – mówi współwłaściciel cukierni Wojciech Trzciński, jego brat zaś dodaje: – Mieliśmy kiedyś klientkę z Izraela, mieszkankę Jerozolimy. Zamówiła tosta a’la włoska bruschetta z pomidorami i mozzarellą. Wychodząc powiedziała, że nigdy by się nie spodziewała, że ich „challach” może tak dobrze smakować na słono i że po powrocie do domu zamierza ją zaserwować swoim koleżankom. To był wspaniały komplement i dowód na to, że jednak przecieraliśmy te kulinarne szlaki miksujące słodkie wypieki z słonymi dodatkami.

Chałki a’la Łukowa można spróbować w dwóch lokalach cukierni, przy ul. Łukowej i Kliczkowskiej.

Trzy pyszne kanapki z chałki wraz napojem z Cukierni Łukowa w Świdnicy można wygrać w naszym konkursie. By wziąć udział w zabawie należy przesłać do nas e-mail zatytułowany „KANAPKA” na adres [email protected]. W wiadomości należy napisać – przepis na swoją najlepszą kanapkę. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze przepisy nagrodzi jury konkursowe. Na zgłoszenia czekamy do 6 kwietnia do godz. 10.00. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę kupując nową pralkę do mieszkania?
Następny artykułKwietniowy Targ Ziemi już w najbliższą niedzielę