Strona główna 0_Slider Miłe złego początki…

Miłe złego początki… [FOTO]

0

Nie było niespodzianki w meczu 17. kolejki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet, w którym zawodniczki MKS-u Bramdor Volley Świdnica podejmowały na swoim terenie wicelidera tabeli – Silesię Częstochowa. Miejscowe rozpoczęły dobrze, lecz później stroną przeważającą były rywalki.

Pierwsza partia padła łupem podopiecznych trenerów Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka. Biało-zielone pragnęły wziąć rewanż za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to ulegliśmy na wyjeździe 2:3. Otwierająca odsłona należała do naszych siatkarek, które zwyciężyły 25:22. Drugi set to dominacja przyjezdnych i wygrana 25:12. Później walka była dużo bardziej zacięta, lecz gospodynie w dwóch odsłonach musiały uznać wyższość przyjezdnych. Finalnie świdniczanki uległy 1:3 w setach i to nasza dziewiąta porażka w sezonie 2022/2023. Z bilansem 8 wygranych i 9 przegranych plasujemy się obecnie na 7. pozycji w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Za dwa tygodnie w kolejnym spotkaniu o punty zagramy na wyjeździe z dziewiątą w stawce Polonią Łaziska Górne.

Wyniki 17. kolejki:
AZS-AWF Wrocław – Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:16, 25:22, 25:11)
UNI II Opole – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3 (15:25, 22:25, 12:25)
NTSK AZS Nysa – AZS AWF Sokół 43 Katowice 1:3 (25:14, 29:31, 12:25, 18:25)
Silesia Volley Mysłowice – Sari Żory 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)
MKS Volley Bramdor Świdnica – Silesia Częstochowa 1:3 (25:22, 12:25, 24:26, 21:25)

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/