Strona główna Polityka PiS rusza z kampanią wyborczą. Do Świdnicy przyjedzie marszałek Sejmu

PiS rusza z kampanią wyborczą. Do Świdnicy przyjedzie marszałek Sejmu

0

Termin wyborów parlamentarnych nie został jeszcze wyznaczony, ale Prawo i Sprawiedliwość już rozpoczyna swoją kampanię. Partia wysyła w teren swoich ministrów oraz parlamentarzystów. Jedno z najbliższych spotkań odbędzie się m.in. w Świdnicy.

fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią 2023 roku. Zgodnie z konstytucją wybory parlamentarne zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Tym samym czas na ich zarządzenie upływa 14 sierpnia. Możliwe są cztery terminy tegorocznych wyborów: 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada.

W piątek władze Prawa i Sprawiedliwości ogłosiły rozpoczęcie kampanii przedwyborczej. Prezes partii, Jarosław Kaczyński zapowiedział „tysiące spotkań” z wyborcami i kontynuację prowadzonej po 2015 roku polityki. Już w poniedziałek jedno z takich spotkań zorganizowane zostanie w Świdnicy, a weźmie w nim udział marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. Odbędzie się ono 13 marca o godz. 17.30 w Park Hotelu przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej. Jak informuje Piotr Sosiński z wałbrzyskiego PiS, spotkanie jest otwarte dla sympatyków partii.

/PAP, mat. nadesłane, opr. mn/

Poprzedni artykułMiłe złego początki… [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Dworcowa