Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jak skorzystać z dotacji na wymianę pieca? Będzie spotkanie informacyjne dla zainteresowanych

Jak skorzystać z dotacji na wymianę pieca? Będzie spotkanie informacyjne dla zainteresowanych

0

Jak skorzystać z dofinansowania w ramach programów Czyste Powietrze i Ciepłe Mieszkanie? Czy o dotacje mogą się starać tylko właściciele budynków jednorodzinnych, czy tez uprawnieni są właściciele lokali w budynkach wielorodzinnych? Na te i wiele innych pytań odpowie doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Lutomi Górnej.

Na spotkanie szczególnie zapraszamy mieszkańców miejscowości Lutomia Górna, Lutomia Dolna, Lutomia Mała oraz Stachowiczki w trakcie którego przedstawione zostaną główne założenia oraz zasady programów Priorytetowych „Czyste Powietrze” oraz „Ciepłe Mieszkanie” – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica. Spotkanie odbędzie się 30 marca 2023 roku o godz. 16.00 w świetlicy w Lutomi Górnej nr 73.

Program „Ciepłe Mieszkanie” ma na celu poprawę jakości powietrza, a także zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych, poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Dofinansowanie przyznawane jest do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz termomodernizację budynków.

W siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Głowackiego 4 działa punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze. Szczegółowe informacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu, a także pod numerem telefonu: 74 852 12 26 wew. 114.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPacjenci wybierają szpital onkologiczny dziesięciolecia. O miejsce w ogólnopolskim rankingu walczy również świdnicki „Latawiec”
Następny artykułNowe miejsca parkingowe na Osiedlu Młodych? Prezydent wskazuje planowane lokalizacje, radny proponuje kolejną