Strona główna Artykuł sponsorowany Do czego służy eyetracking?

Do czego służy eyetracking?

0

Słyszałeś o technologii eyetrackingu, ale nie jesteś pewny w jaki sposób działa? A może chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak można wykorzystać ją w biznesie? Poniżej artykuł, dzięki któremu będziesz mógł poznać temat od podszewki, włącznie z urządzeniami, które są potrzebne do zastosowania tego rodzaju rozwiązań.

Co to jest eyetracking? Przykładowe zastosowania

Eyetracking to technologia, która ma bardzo proste założenia. Polega na śledzeniu wzroku użytkownika, by móc przeanalizować, na co zwraca uwagę w określonych sytuacjach. Jest to rozwiązanie wykorzystywane na przykład podczas projektowania designu stron internetowych, by ocenić ich efektywność.

W jaki sposób śledzenie wzroku jest w ogóle możliwe? Eyetracking wykorzystuje kamery, które obserwują ruch gałek ocznych. Na podstawie zebranych informacji można wysnuć wnioski, w jakie miejsca patrzyła dana osoba w danej chwili, gdzie na dłużej zatrzymywała wzrok, a jakie elementy całkowicie ignorowała.

Eyetracking ma różne zastosowania, a technologia wciąż jest badana i rozwijana pod kątem możliwości, które oferuje. Obecnie wykorzystuje się ją między innymi w badaniach użyteczności i ergonomii, w reklamie, ale także w różnych dziedzinach psychologii i okulistyce.

Urządzenia wykorzystujące eyetracking

Technologia śledząca ruch gałek ocznych polega na zaawansowanych urządzeniach, które są w stanie go zarejestrować. Istnieje ich wiele rodzajów, ale wszystkie nazywa się zbiorczo eyetrackerami.

Pierwsza kategoria sprzętu to eyetracking stacjonarny. Najczęściej występuje w postaci oddzielnego urządzenia opartego na ekranie. Za pomocą zamontowanych w nim kamer śledzi ono ruch gałek ocznych osoby stojącej na wprost i wpatrującej się w ekran. Zaletą tego rozwiązania jest to, że badana osoba nie musi mieć na sobie żadnego innego osprzętu czy akcesoriów.

Eyetracking mobilny wykorzystuje okulary lub zestawy wirtualnej rzeczywistości. Wymaga od osoby badanej noszenia ich na sobie, ale równocześnie nie wymaga zachowywania statecznej pozycji. Pozwala to na wykorzystanie go w nieco szerszej gamie zastosowań, na przykład podczas szkoleń w symulacjach imitujących specyficzne lub wymagające warunki pracy.

Technologia eyetracking – gdzie kupić sprzęt?

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu odpowiedniej jakości badań, warto zainwestować w urządzenia o odpowiedniej klasie. Najlepszy sprzęt wykorzystujący eyetracking znajdziesz w renomowanych sklepach z elektroniką. Zakup produktu w takim miejscu gwarantuje jego jakość, oryginalność, a także odpowiednie wsparcie gwarancyjne. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że koszty takiego sprzętu są stosunkowo wysokie.

Szczególnie mocno zachęcamy do zapoznania się z ofertą interlab.pl. Asortyment tego sklepu jest bardzo rozbudowany i łatwo znaleźć w nim rozwiązania dopasowane idealnie do indywidualnych oczekiwań. Interlab dysponuje też doskonałym wsparciem klienta, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać z porad tamtejszych fachowców. Z ich pomocą znalezienie odpowiedniego sprzętu wykorzystującego eyetracking będzie szybkie i proste.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZmierzą się na wyjeździe z sąsiadem w ligowej tabeli
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]