Strona główna Sport Siatkówka Biało-zielone młodziczki już w ćwierćfinale mistrzostw Polski!

Biało-zielone młodziczki już w ćwierćfinale mistrzostw Polski!

0

Wspaniale zaprezentowały się w ostatni weekend podopieczne trenera Michała Tomiałowicza z Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica podczas turnieju 1/8 finału mistrzostw kraju rozgrywanego w Żywcu. Brązowe medalistki Dolnośląskiej Ligi Młodziczek już w niedzielę rano mogły cieszyć się z awansu do centralnych rozgrywek ćwierćfinałowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po dwóch wygranych w stosunku 2:0 meczach (w sobotę wieczorem z LUKS „Sukces” Komprachcice i w niedzielny poranek z MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka), dziewczyny ze spokojną głową mogły zmierzyć się z mistrzyniami Śląska – zespołem TS Stal Śrubiarnia / SMS Żywiec. Po pięknej i zaciętej walce nasze zawodniczki niestety uległy gospodyniom 0:2, co dało im ostatecznie drugie miejsce w całym turnieju.

To były dwa dni pełne ogromnych emocji, niezwykle wyrównanej i zaciętej walki o każdy mały punkt i niezmiernie się cieszę, że to nasze młode siatkarki wywalczyły upragniony awans – z radością podsumowuje turniej trener Tomiałowicz, dodając – Gratulujemy wszystkim zespołom wspaniałej rywalizacji, a ekipie z Żywca dziękujemy za świetną organizację zawodów. Dziękujemy licznie przybyłym kibicom za niesamowity doping, który niósł nasze dziewczyny w drodze po kolejne wygrane piłki!

Bądźcie z nami już za dwa tygodnie (1-2 kwietnia) na turnieju 1/4 finału mistrzostw Polski. Wkrótce losowanie, po którym dowiemy się dokąd ruszy nasza ekipa na ćwierćfinałowe zmagania i z kim się zmierzy – dodają przedstawiciele MKS-u Polonia Świdnica.

/MDvR/

Poprzedni artykułPiątka naszych zawodników z awansem do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!
Następny artykułMiasto remontuje dwa pustostany za prawie 350 tysięcy złotych. Kto w nich zamieszka?