Strona główna Sport Piłka ręczna Piątka naszych zawodników z awansem do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Piątka naszych zawodników z awansem do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

0

Reprezentacja Dolnego Śląska w wielkim stylu wygrała turniej półfinałowy i awansowała do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W składzie naszej wojewódzkiej kadry jest pięciu piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica.

Półfinały OOM od 17 d0 19 marca odbyły się w Dźwirzynie. Dolnoślązacy prowadzeni przez trenera Macieja Łazora przeszli turniej niczym walec. W trzech meczach stracili zaledwie 37 bramek, kolejno gromiąc: 32:9 Zachodniopomorskie, 37:13 Podkarpackie i 40:15 Łódzkie. Druga lokata i także awans do finału przypadła drużynie z Łodzi.

 

Ważnymi postaciami w dolnośląskiej kadrze są zawodnicy ŚKPR-u, podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna: Jakub Mitek, Kacper Maksymowicz, Konrad Anioł, Maksymilian Ruszaj i Dawid Czerwiński.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułNiedosyt, ale i szacunek do tego punktu…
Następny artykułBiało-zielone młodziczki już w ćwierćfinale mistrzostw Polski!