Strona główna 0_Slider Amerykański trębacz Jeremy Pelt zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych. Tym razem koncert...

Amerykański trębacz Jeremy Pelt zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych. Tym razem koncert gościnnie w Wałbrzychu [KONKURS]

0

Jeden z najciekawszych, najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu – Jeremy Pelt wystąpi w ramach 30. edycji Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych na gościnnym koncercie w wałbrzyskim Klubie A’propos. Artyście,  mającym na koncie ponad 20 albumów, towarzyszyć będą fantastyczni muzycy – Alex Wintz – gitarzysta, nominowany do nagrody Grammy, Jalen Baker – wibrafonista, Leighton Harrell – basista, Allan Mednard – perkusista. Koncert amerykańskiej formacji – Jeremy Pelt Quintet odbędzie się 15 kwietnia. Dla naszych czytelników mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na to wyjątkowe, muzyczne wydarzenie.

Jeremy Pelt – urodzony w Stanach Zjednoczonych – to jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu. Wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu Down Beat rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 roku, kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band.

Pelt zbudował na tej relacji wiele innych, bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wsród nich występy i nagrania m.in. Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby „Blue” Bland, Ravi Coltrane, Franka Fostera, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, cedr Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites). Pelt często występuje u boku cenionych zespołów jak: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louis Hayes. Pelt nagrał ponad dwadzieścia płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych.

Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremy Pelta w the Wall Street Journal. Przez pięć lat z rzędu Downbeat Magazine i Jazz Journalist Association ogłaszali Pelta tytułem najlepszego trębacza roku!

W 2021 roku Jeremy Pelt zadebiutował w roli pisarza, wydając pierwszą z planowej serii „Griot: Examining the Lives of Jazz’s Great Storytellers” vol.I, a w 2022 roku vol.II. Książki zawierają rozmowy, których treść w większości dotyczy kwestii tożsamości rasowej i kulturowej, oraz stosunku do życia.

Pelt obecnie wydał nowy album „User Reviews for The Art of Intimacy, Vol. 2: His Muse”. Premiera nastąpiła 10 marca 2023 roku.

Jeremy Pelt Quintet (USA):

Jeremy Pelt – trumpet
Alex Wintz – gitara
Jalen Baker – vibraphone
Leighton Harrell – bass
Allan Mednard – drums

Koncert Jeremy Pelt Quintet – Świdnickie Noce Jazzowe
15 kwietnia (sobota) godz. 20.00
Klub-Restauracja A’propos, ul. Wieniawskiego 82, Wałbrzych.

Bilety: przedsprzedaż 60 zł, w dniu koncertu 70 zł
Bilety w przedsprzedaży do nabycia w Świdnickim Ośrodku Kultury, Rynek 43 lub na portalu biletowym.

*Rezerwacja miejsc przy stoliku w klubie A’Propos, telefon: 606 782 694, e-mail: [email protected]; W przypadku braku rezerwacji miejsca przy stoliku, miejsce będzie przydzielono losowo.

Wygraj zaproszenie na koncert Jeremy Pelt Quintet!
Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Jeremy Pelt Quintet w Wałbrzychu. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „KONCERT” na adres [email protected] do 7 kwietnia do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się koncert Jeremy Pelt Quintet? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. red./
/materiały – organizatora/

Poprzedni artykułDla każdego coś pysznego! Kuchnie na kółkach goszczą na świdnickim Rynku [FOTO]
Następny artykułArtyści dla Ukrainy. Szykują charytatywny kiermasz i warsztaty tworzenia naszyjników