Strona główna 0_Slider Ukrywał się przez dwa lata. 26-latek próbował uniknąć kary więzienia za pobicie...

Ukrywał się przez dwa lata. 26-latek próbował uniknąć kary więzienia za pobicie policjantów

0

Wrocławscy „łowcy głów” zatrzymali 26-letniego Adama S., który przez dwa lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna usiłował uniknąć kary więzienia za zaatakowanie policjantów interweniujących w Pastuchowie. Najbliższe 2,5 roku spędzi on w zakładzie karnym.

Przypomnijmy, 12 września 2020 roku policjanci z posterunku w Jaworzynie Śląskiej interweniowali w Pastuchowie. Powodem wezwania było poważne pobicie jednego z mieszkańców. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze zostali zaatakowani przez Pawła S. oraz jego syna Adama S. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.  Zajście zostało zarejestrowane przez świadków interwencji, a nagrania z szarpaniny zostały udostępnione w mediach społecznościowych.

Do agresji ze strony obu mężczyzn doszło podczas ich legitymowania przez policjantów. Młodszy podał fałszywe dane, starszy nie chciał ich ujawnić. Na kategoryczną postawę policjantów zareagowali pobiciem i znieważeniem – mówił Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Mężczyźni częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów, ale zasłaniali się niepamięcią spowodowaną nadmiarem wypitego alkoholu. Ojciec miał w organizmie 2 promile, a syn 1,5 promila.

Mężczyźni zostali oskarżeni o dokonanie czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, znieważenia ich słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, zmuszanie do zaniechania prawnej czynności służbowej. Adam S. usłyszał również zarzut pobicia innej osoby, u której spowodował obrażenia ciała. Zdarzenie to było powodem interwencji policji – wyliczał Rusin. We wrześniu 2021 roku sąd skazał obu mężczyzn na karę pozbawienia wolności. Adam S. usiłował jednak uniknąć odpowiedzialności.

Sąd Rejonowy w Świdnicy wydał list gończy wobec młodszego z mężczyzn, ponieważ unikał on wykonania wydanego wobec niego w tej sprawie wyroku. Wtedy tym tematem zajęli się funkcjonariusze z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wrocławscy „łowcy głów”, wykorzystując metody pracy operacyjnej, ale przede wszystkim opierając się na doświadczeniu w tym zakresie, ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Poszukiwany listem gończym 26-letni mieszkaniec gminy Jaworzyna Śląska został namierzony kilka dni temu i zatrzymany. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności na popełnione czyny i najbliższe 2 lata i 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym – informuje asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

 

/KWP Wrocław, mn/

Poprzedni artykułBartosz Łobaza z przepustką na mistrzostwa Europy w Szkocji!
Następny artykułMłodzieżowy Dom Kultury prezentuje świdnickie talenty. Oddaj głos na swojego faworyta!