Strona główna Wydarzenia Żarów Rusza remont dróg w Żarowie. Od poniedziałku zmiany dla kierowców

Rusza remont dróg w Żarowie. Od poniedziałku zmiany dla kierowców

0
Od poniedziałku, 6 lutego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, w związku z przebudową dróg gminnych ulic Wiosenna, Jaworowa, Topolowa wraz z przebudową i rozbudową skrzyżowania ulic Wiosenna, Jaworowa, Jarzębinowa i Pogodna w Żarowie.

fot. UM Żarów

Drogi przy ul. Wiosennej, Jaworowej i Topolowej doczekają się gruntownego remontu i zyskają nowe nawierzchnie. Wraz z remontem dróg przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Wiosennej, Jaworowej, Jarzębinowej i Pogodnej w Żarowie.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, nowych chodników z kostki betonowej, ścieżki rowerowej, oświetlenia, kanalizacji deszczowej i niezbędnej infrastruktury drogowej. W ramach zadania przebudowane zostanie także czterowlotowe skrzyżowanie na rondo. Powstaną wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. Wartość całego zadania to kwota 3.450.058,33 złotych. Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 575 044,50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

/UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułPo wichurach lasy nadal zamknięte
Następny artykułOd surrealistycznego malarstwa po poetycki kryminał grozy. Świdniczanin Krzysztof Polaczenko zaprezentował swoją nową twórczość [FOTO]