Strona główna Sport Piłka nożna Rozgrywki Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup oficjalnie zakończone!

Rozgrywki Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup oficjalnie zakończone! [FOTO]

0

Jak zawsze było to prawdziwe święto futsalu na terenie powiatu świdnickiego. W ostatni weekend zakończona została piętnasta edycja rozgrywek Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup organizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Żarów po raz kolejny był jedynym miastem, który przeprowadził rozgrywki ligi futsalu w powiecie świdnickim. Tytuł mistrzowski zdobywa Wektor Świdnica. Dla zawodników to szósty triumf w rozgrywkach. W tym sezonie byli niepokonani. Żadna z drużyn nie zdołała z nimi nawet zremisować. Pierwsze miejsce oznacza również udział w finale dolnośląskim, gdzie zobaczymy mistrzów lig futsalu, a organizatorem tego wydarzenia będzie Dolnośląski Związek Piłki Nożnej – tłumaczą organizatorzy wydarzenia, przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tych rozgrywkach. Co roku staramy się odmładzać skład. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy rozgrywki Electrolux Cup. Teraz czas na finał dolnośląski. Postaramy się sprawić tam niespodziankę – powiedział tuż po zakończeniu rozgrywek Artur Zielonka, kierownik Wektor Świdnica. Jeśli mowa już o finale wojewódzkim, to rozegrany zostanie 26 lutego w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski zdobył Cannabis. Na najniższym stopniu podium znalazł się ubiegłoroczny triumfator Zebra Team. Czwarta lokata padła łupem Szkółki Ajaxu. Ostatnia kolejka decydowała, która z drużyn spadnie do II ligi. Ligę opuszczają ostatecznie piłkarze Electrolux Świdnica, a z utrzymania cieszą się reprezentanci Electrolux Żarów.

W II lidze zwycięstwo i awans dla beniaminka Tabaluga. Drugie miejsce zajęła drużyna FC Wylewniaki. Do ostatniej kolejki decydowały się losy brązowych medali, a te zawisły na szyjach piłkarzy Unii Jaroszów. Pozostałe miejsca w II lidze: 4. LKS Piotrowice Św., 5. Turbokozaki, 6. Silesia Żarów.

Nagrody indywidualne:

I liga Electrolux Cup
Najlepszy bramkarz – Błażej Leputa (Electrolux Żarów)
Najlepszy strzelec – Wojciech Szuba (Wektor Świdnica)
Najlepszy zawodnik – Michał Czernicki (Cannabis)

II liga Electrolux Cup
Najlepszy bramkarz – Gracjan Felusiak (FC Wylewniaki)
Najlepszy strzelec – Damian Sobczak (Tabaluga)
Najlepszy zawodnik – Tomasz Janes (LKS Piotrowice Św.)

Skład zwycięzców – Wektor Świdnica: Bartosz Kot, Tomasz Janikowski, Grzegorz Borowy, Jakub Filipczak, Dawid Kusio, Maciej Madziała, Michał Morawski, Jakub Solarz, Mateusz Solarz, Wojciech Sowa, Kamil Szczygieł, Wojciech Szuba, Artur Zielonka.

Nagrody wręczali: dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk oraz Ilona Ikonnikova z Electrolux Żarów.

Sponsor główny: Electrolux Żarów. Organizator: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Statystyki, tabele, wyniki znajdują się na stronie internetowej www.electroluxcup.zarow.pl

/GCKiS/

Poprzedni artykułWojewództwo przejęło dawny budynek szkoły. Tu ulokuje się Dolnośląski Urząd Pracy. Mówi się też o instytucji rozdzielającej środki unijne
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]