Strona główna 0_Slider Ponownie mobilizują się dla Edyty Woźniak. Jest coraz mniej czasu by zebrać pieniądze...

Ponownie mobilizują się dla Edyty Woźniak. Jest coraz mniej czasu by zebrać pieniądze na operację

0

Trwa walka z czasem, by zebrać pieniądze na pilną operację ratującą życie i zdrowie Edyty Woźniak ze Strzegomia. Pozostało jedenaście dni, a wciąż brakuje ponad 175 tys. złotych. Swoją cegiełkę do trwającej zbiórki będzie można dołożyć podczas kolejnej akcji organizowanej w szczytnym celu przez lokalną społeczność.

Edyta Woźniak podczas Zimowego Charytatywnego Koncertowania (12 lutego)

36-letnia Edyta Woźniak zmaga się z wieloma schorzeniami, które mogą odebrać kobiecie możliwość samodzielnego funkcjonowania. – Urodziłam się jako osoba niepełnosprawna, bez szans na przeżycie. Stało się jednak inaczej i mimo dużego upośledzenia ruchowego rozwijałam się jak rówieśnicy. W wieku 19 lat poddałam się zabiegowi wydłużenia nogi, później operacji kręgosłupa. Niestety, coś poszło nie tak i tak zaczął się mój koszmar. Uciski na nerwy, bóle, kolejne zabiegi. Do tego doszły problemy z oddychaniem. W roku 2015 byłam poddana próbie założenia endoprotezy. Operacja się nie udała, zostałam z połamaną miednicą i kością łonową – opisuje pani Edyta.

Od roku 2006 do 2017 roku mieszkanka Strzegomia przeszła szereg operacji, które miały pomóc jej normalnie żyć. W praktyce stało się jednak inaczej. Jej życie zamieniło się w pasmo bólu i jeszcze większej niepełnosprawności. Lekarze zamykali przed nią drzwi, mówiąc, że nie mogą już nic zrobić. Stan zdrowia kobiety pogarszał się sukcesywnie. Coraz to mniejsza sprawność ruchowa, nieustający ból tłumiony środkami farmakologicznymi zmieniło codzienność nie tylko pani Edyty, ale także jej bliskich. W roku 2020 była zmuszona szukać pomocy na nowo. Po wielu odmowach znalazła lekarzy z Paley European Institute, którzy zadeklarowali pomoc i zdecydowali, że konieczne jest przeprowadzenie operacji. Jej koszt wyceniono jednak na 500 tys. złotych.

W celu sfinansowania operacji ogłoszona została zbiórka, a w pomoc w zdobyciu potrzebnych funduszy włączyła się lokalna społeczność – organizując m.in. charytatywne morsowanie oraz koncert. Teraz planowana jest kolejna akcja. – Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu zaprasza na spektakl charytatywny pt. „Baśniowy ambaras” przygotowany przez nauczycieli i rodziców, który odbędzie się 25 marca w sali Strzegomskiego Centrum Kultury w godzinach 16:00 oraz 18:00 – informuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Akcja na rzecz Edyty Woźniak została zorganizowana przez Koło Przyjaciół Dzieci „Copernicus”, działające przy PSP nr 2 w Strzegomiu. – Dochód ze sprzedaży biletów (dobrowolnych wpłat) przekazany zostanie na operację. Ze względu na fakt, że do 5 marca muszą wpłynąć środki finansowe do Fundacji „Siepomaga”, sprzedaż biletów (dobrowolnych wpłat) będzie trwa do 28 lutego w sekretariacie szkoły – zaznaczają organizatorzy.

Strzegomiance można pomóc wpłacając datki na stronie Fundacji Siepomaga, a także biorąc udział w licytacjach na portalu społecznościowym.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułZnakomity kanadyjski gitarzysta Jesse Cook powróci do Wrocławia
Następny artykułW Świdnicy odbędzie się rozgrywka o medale mistrzostw Polski!