Strona główna Kultura Znakomity kanadyjski gitarzysta Jesse Cook powróci do Wrocławia

Znakomity kanadyjski gitarzysta Jesse Cook powróci do Wrocławia

0

Gwiazda world music, król rumba flamenca i mistrz gitary akustycznej – Jesse Cook – ponownie zawita do Polski w maju 2023. Kanadyjczyk w ramach trasy koncertowej po Europie będzie promować swój najnowszy album „Libre”. Koncert odbędzie się także we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 1 marca.

Jesse Cook_fot. J. Pepkowski

Złota płyta i dziesięć platynowych. Pięć koncertowych DVD i płyty z koncertów na żywo. Pięć wystąpień specjalnych dla stacji PBS. Jedna nagroda Juno. Dziewięć nominacji. Jedna nagroda Gemini. Trzykrotna nagroda Canadian Smooth Jazz. Tysiące koncertów w dziesiątkach państw. Miliony wyświetleń na Youtube. Niezliczone grono fanów na całym świecie. To krótkie, acz niepełne podsumowanie niemal 30-letniej kariery muzycznej Jesse Cooka.

Jesse Cook, mimo iż nie gra typowego flamenco, został uznany przez magazyn Acoustic Guitar drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco w 2009 r. W b.r. Dan Farrant na portalu Hello Music Theory usytuował Jesse’go w pierwszej 11-stce największych i najbardziej znanych gitarzystów flamenco świata, zaraz po Paco de Lucíi, Tomatito i Vicente Amigo. Muzyka Jesse Cooka to unikalna fuzja wielu gatunków, a sam artysta przyznaje, iż czerpie inspiracje z wielu źródeł, nie tylko z flamenco, ale i muzyki latynoamerykańskiej, hinduskiej czy arabskiej.

Występ Jesse Cooka to połączenie ogromnej energii i emocji z jego charyzmatyczną osobowością, poczuciem humoru, a także doskonałym warsztatem muzycznym.

JESSE COOK: LIBRE TOUR 2023
14.05.2023 | 17:00
Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław
Bilety w sprzedaży od 1 marca!
Rezerwacje wstępne: [email protected]

https://www.facebook.com/JesseCookPL

/Materiały – organizatora/

Poprzedni artykułNajlepsze płyty polskich muzyków 2021/2022. Już są wyniki konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych
Następny artykułPonownie mobilizują się dla Edyty Woźniak. Jest coraz mniej czasu by zebrać pieniądze na operację