Strona główna Artykuł sponsorowany Miejski rower dla kobiety – na co zwrócić uwagę?

Miejski rower dla kobiety – na co zwrócić uwagę?

0

Współcześnie mnogość ofert z rowerami może zaskoczyć niejedną osobę. Górskie, trekkingowe, miejskie – niekiedy określane holenderskimi – szosowe, crossowe i elektroniczne. Dodajmy także podziałkę ze względu na płeć i nie każdy będzie mógł się prawidłowo rozeznać czym konkretny wariant różni się od innego. Dzisiaj uważnie przyjrzymy się rowerom miejskim dla kobiet – tak chętnie wybieranym ze względu na lekkość i wygodę podczas jazdy po asfaltowych uliczkach.

Czym różni się rower męski od damskiego?

Niekiedy rowery nie różnią się bardzo od siebie – są uniwersalne i sprawdzone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Czasami jednak  warto zapoznać się z modelami, dostosowanymi do płci użytkowników. Być może takie warianty znacząco podniosą nasz komfort podczas jazdy.

Rower miejski damski posiada charakterystyczną, “wygiętą” ramę. Dzięki czemu nie trzeba wysoko zadzierać nóg, aby wsiąść na jednoślad. Ponadto bez trudu można jeździć na nim, mając na sobie długie spódnice czy sukienki. Kolejną znaczącą różnicą między damskim a męskim wariantem jest posiadanie przez ten pierwszy tym siodełka bliżej ulokowanego kierownicy. Damskie rowery miejskie są także lżejsze; wykonane z aluminium mogą być wnoszone z łatwością po schodach czy w miejscach, gdzie jazda jest niemożliwa. Ich waga waha się najczęściej w przedziale dwunastu do dwudziestu pięciu kilogramów.

Co charakteryzuje dobry rower miejski?

Rowery miejskie w ofercie Rowerzysta.pl są wyjątkowo różnorodne. Jednak jedno jest pewne – z łatwością posłużą Ci przez wiele lat. Bo tym, co charakteryzuje dobre jednoślady to przede wszystkim ich trwałość i wygoda podczas jazdy.

Nawet gdy sięgniemy po rower “z górnej półki”, tak nie należy zapominać o tym, że jego żywotność również w znacznej mierze będzie zależała od tego, jak będziemy o niego dbać. Bowiem rowery wymagają regularnego smarowania czy wymiany niektórych części. Ponadto często wystawianie roweru na negatywne czynniki pogodowe oraz jego niewłaściwe przechowywanie znacząco obniżają jego jakość i trwałość.

Główne zasady przy wyborze rowerów

Gdy już znajdziesz rower, który będzie pasował do Twoich potrzeb i budowy ciała (weź pod uwagę wysokość ramy oraz rozmiar siodełka), tak upewnij się, że sięgasz jednoślad stworzony z dobrej jakości materiałów.

Ramy rowerów najczęściej wykonywane są z trzech typów substancji:

  • stali,
  • aluminium,
  • karbonu

Rowery wykonane ze stali najczęściej są i najtańsze. Należy jednak pamiętać o tym, że są przy tym i najcięższe oraz mają tendencję do korodowania. Modele z aluminium są lekkie i to z nich wykonuje się większość rowerów miejskich – jednak są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei warianty z karbonu są najdroższe; jednak łączą w sobie najlepsze cechy pozostałych opcji. Zapoznając się z różnorodnymi wariantami, sprawdź rowery w ofercie Rowerzysta.pl. Dzięki temu z łatwością porównasz odmienne modele jednośladów – oraz weźmiesz pod uwagę materiały, użyte do ich produkcji, rozmiar ramy czy kształt siodełka, typ hamulców i amortyzatory.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnica zawalczy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
Następny artykułZapalił się samochód zaparkowany przy ulicy Okrężnej [FOTO]