Strona główna Sport Piłka nożna Kolejny wygrany sparing biało-zielonych

Kolejny wygrany sparing biało-zielonych

0

Czwarte zwycięstwo podczas zimowych gier kontrolnych powędrowało w środę, 22 lutego na konto piłkarzy pierwszej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego mierzyli się na własnym terenie z wracającą na dolnośląskie mapy piłkarskie ekipą Rokita 1946 Brzeg Dolny.

Niegdyś ekipa z Brzegu Dolnego rywalizowała z biało-zielonymi choćby w rozgrywkach III ligi dolnośląsko-lubuskiej, ale później było już gorzej. Obecna Rokita 1946 Brzeg Dolny do rozgrywek przystąpiła w sezonie 2021/2022, zaczynając od zera, czyli udziału w najniższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie zespół całkowicie zdominował zmagania w klasie B, a w bieżącej kampanii jest liderem wrocławskiej klasy A. W środę ich formę sprawdzili biało-zieloni.

W meczu przeciwko liderowi klasy A swoją szanse dostało między innymi wielu młodych zawodników świdnickiego klubu – juniorów starszych, a nawet juniorów młodszych, a także zawodnicy, którzy w ostatnim czasie z powodu urazów i przeziębień spędzili na murawie nieco mniej czasu. – Cieszą występy kolejnych młodych chłopaków. Wiekowo juniorzy młodsi z rocznika 2006 – Igor Zawiła i Eryk Korab pokazali się na prawdę z dobrej strony. Mecz rozpoczęliśmy z pięcioma juniorami starszymi i jednym juniorem młodszym – wylicza trener Grzegorz Borowy.

Finalnie świdniczanie wygrali na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Rokitą 1946 Brzeg Dolny 5:2. Dwa gole zaliczył Wojciech Sowa, a po golu dołożyli Paweł Michta, Kornel Busch i jeden z testowanych w naszych szeregach zawodników.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Rokita 1946 Brzeg Dolny 5:2

Skład: Przyborowski, Migas, Ratajczak, Kasprzak, Kozachenko, Paszkowski, Zawiła, Michta, Busch, Trzepacz, Wojciechowski, Moskwa, Salamon, Kotyla, Sowa, Korab, Filipczak oraz 4 zawodników testowanych.

/MDvR/

Poprzedni artykułGmina Strzegom. Zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
Następny artykułNowe wozy trafią do strażaków ochotników. „Cieszymy się z każdego jednego pojazdu, jaki uda się wymienić w powiecie”