Strona główna Sport Siatkówka Gospodarze z awansem do finału strefowego

Gospodarze z awansem do finału strefowego [FOTO]

0

Po dziewczętach przyszedł czas na rozgrywki chłopców w zawodach mini piłki siatkowej klas szóstych szkół podstawowych. Do turnieju czwórek, który odbył się 30 stycznia w hali Zawiszów przy SP 1 zgłosiły się cztery reprezentacje świdnickich podstawówek.

Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów z utrzymaniem zasady gry pierwszą czwórką zawodników w pierwszym secie oraz drugą czwórką w odsłonie drugiej. Taka forma rozgrywek w mini siatkówce ma na celu aktywizować większą ilość uczniów biorących udział w rywalizacji. Bardzo wyrównany poziom rozgrywek z meczami kończącymi się dopiero w tie-breaku i wiele pozytywnych emocji towarzyszyło grom aż do ostatniego pojedynku, który mógł zdecydować o miejscach na podium. Najlepiej z rywalizacji wyszli młodzi siatkarze z SP 1, którzy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w turnieju i awansowali na dalszy szczebel rozgrywek, czyli do finału strefy wałbrzyskiej.

Tradycyjnie na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Mikołaj Światowy (SP 1), Stanisław Stramek (SP 4), Mikołaj Kozar (SP 6), Wiktor Święs (SP 8 ).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 1 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt

/OSiR, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykuł„Było fantastycznie!”. Niepełnosprawni po raz pierwszy zostali instruktorami i poprowadzili warsztaty
Następny artykuł92 wykroczenia w jeden dzień. Akcja świdnickiej policji