Strona główna Kultura „Było fantastycznie!”. Niepełnosprawni po raz pierwszy zostali instruktorami i poprowadzili warsztaty

„Było fantastycznie!”. Niepełnosprawni po raz pierwszy zostali instruktorami i poprowadzili warsztaty

0

Takie dni dodają nam wiary, siły, energii, mocy do działania – dzielą się wrażeniami uczestnicy WTZ z Mokrzeszowa po zajęciach ze „Sztuki witrażu” w Klubie Bolko. Grupa osób z niepełnosprawnościami po raz pierwszy wcieliła się w role instruktorów i podzieliła się swoimi artystycznymi umiejętnościami na spotkaniu w ramach cyklu „Strefa Relaksu”.

Warsztaty tworzenia witraży zostały zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach cyklu „Strefa Relaksu”. Poprowadzili je w poniedziałek, 30 stycznia w Klubie Bolko uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie — PSONI Koło w Świdnicy, a głównym przewodnikiem był Szymon Majchrzak.

Rysowaliśmy swoje projekty, a następnie wycinaliśmy je ze szkła i szlifowaliśmy, aby uzyskać wspaniałe, choć miniaturowe, dzieła sztuki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i zapałem, a efekty ich pracy były imponujące. Było to wspaniałe doświadczenie, które pozwoliło nam rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne, a także dało szansę na spotkanie nowych osób i wymianę doświadczeń. Pozostało nam jeszcze lutowanie, więc nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania – relacjonuje Świdnicki Ośrodek Kultury.

Grupa osób z niepełnosprawnościami po raz pierwszy poprowadziła zajęcia artystyczne. – Ależ to było niezwykłe doświadczenie dla nas, gdyż po raz pierwszy zostaliśmy instruktorami i… było fantastycznie! Wyjątkowa, ciepła atmosfera, wiele wiele przyjemnych rozmów, mnóstwo życzliwości, ciekawe projekty, zaangażowanie całej grupy i wspólne tworzenie…to było niesamowite! Takie dni dodają nam wiary, siły, energii, mocy do działania. Chcemy jeszcze dzielić się z Wami naszymi umiejętnościami, chcemy dzielić się naszymi pasjami i tym co potrafimy…. a potrafimy – dzielą się wrażeniami uczestnicy WTZ z Mokrzeszowa.

Kolejne zajęcia zaplanowano 6 lutego. Będzie to druga część spotkania „Sztuka Witrażu”.

/oprac. AN/
/Zdjęcia, informacje: facebook WTZ Mokrzeszów i ŚOK/

Poprzedni artykułPoszerzają wiedzę we współpracy z Politechniką Wrocławską
Następny artykułGospodarze z awansem do finału strefowego [FOTO]