Strona główna 0_Slider Dolnośląscy policjanci z nowymi samochodami, motocyklami i quadami

Dolnośląscy policjanci z nowymi samochodami, motocyklami i quadami [FOTO/VIDEO]

0

Ponad 2,5 miliona złotych kosztował zakup 11 nowych pojazdów dla dolnośląskich policjantów. Do mundurowych trafią elektryczne radiowozy, specjalistyczne furgony wyposażone w urządzenia diagnostyczne, quady oraz motocykle. Jedno z nowych aut trafi do Świdnicy.

Uroczyste przekazanie nowych pojazdów zorganizowano w poniedziałek przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. – Pięć elektrycznych radiowozów marki Nissan model Leaf wraz ze stacjami do ich ładowania zostały zakupione w ramach współfinansowania ze środków Komendy Głównej Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Auta te znacząco różnią się od tych standardowych, które wykorzystywane były dotychczas przez funkcjonariuszy, szczególnie w aspekcie emisji spalin do atmosfery, co jak wiemy, ma bezpośredni wpływ na poziom czystości powietrza. Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd elektryczny, ale pojazdy te mają też inne ciekawe oraz funkcjonalne rozwiązania. Auta japońskiego producenta trafią do funkcjonariuszy z Legnicy, Polkowic, Milicza, Świdnicy oraz Jawora – informuje Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP Wrocław.

Na ulicach Wałbrzycha i Wrocławia, spotkamy także mundurowych pełniących służbę w nowych specjalistycznych furgonach ETDiE (Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii). Są to ministacje diagnostyczne, które funkcjonariusze wykorzystywać będą również do kontroli emisji spalin. Dwa nowoczesne busy marki Ford model Transit z silnikami wysokoprężnymi, naszpikowane są urządzeniami diagnostycznymi, które są niezbędne w procesie walki z nadmierną emisją spalin do atmosfery przez niesprawne technicznie pojazdy – tłumaczy Dutkowiak.

Flota wałbrzyskich policjantów powiększyła się również o 2 specjalnie przystosowane do pełnienia służby patrolowej w trudnym terenie quady. Są to pojazdy marki TGB BLADE, w wersji oznakowanej wraz z przyczepkami do ich transportu. Posiadają silniki benzynowe o mocy 83 km, a jeden z nich wyposażony jest dodatkowo w system gąsienicowy. Quady umożliwią funkcjonariuszom m.in. jeszcze skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi, czy też walkę z kłusownictwem lub dyscyplinowanie innych użytkowników tego typu pojazdów oraz motocykli, którzy płoszą zwierzynę i rozjeżdżają leśne ścieżki – wyjaśnia rzecznik. Dolnośląscy „wodniacy” otrzymali z kolei dwa motocykle nieoznakowane typu Enduro, które mają umożliwić dotarcie w miejsca znajdujące się w obrębie rzek i cieków wodnych, które są niedostępne dla samochodów.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 3 mln złotych na wymianę kopciuchów i nie tylko. „Ciepłe Mieszkanie” w gminie Świdnica
Następny artykułStrażacy ćwiczyli na lodzie. Przypominają o zasadach bezpieczeństwa [FOTO]