Strona główna 0_Slider Złodziej przyłapany na kradzieży świątecznego oświetlenia, problemy z usuwaniem awarii wodociągowej. Interwencje...

Złodziej przyłapany na kradzieży świątecznego oświetlenia, problemy z usuwaniem awarii wodociągowej. Interwencje straży miejskiej

0

Od 30 grudnia 2022 roku do 5 stycznia 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 119 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

31 grudnia 2022 roku o godz. 17.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie patrolu naszej jednostki dotyczące mężczyzny leżącego na ulicy Łukowej. Osoba ta była nieprzytomna, nie nosiła żadnych śladów obrażeń. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został zabrany przez karetkę do szpitala „Latawiec”.

31 grudnia 2022 roku o godz. 18.56 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa przebywającego w rejonie ulicy Esperantystów. Zwierzę było przerażone w związku z używaniem materiałów pirotechnicznych i prawdopodobnie uciekło ze swojej posesji. Pies został zabrany do schroniska dla zwierząt.

1 stycznia 2023 roku o godz. 18.23 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące wystraszonego psa przebywającego w rejonie ulicy Sikorskiego. Zwierzę również było ofiarą wybuchów petard. Pies trafił do schroniska, gdzie oczekuje na swojego właściciela.

2 stycznia 2023 roku o godz. 4.08 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który dokonał kradzieży oświetlenia choinkowego zainstalowanego na witrynie jednego ze sklepów przy ulicy Łukowej. Sprawca został ujęty przez patrol straży miejskiej a następnie wraz ze swym łupem przekazany Policji.

2 stycznia 2023 roku o godz. 8.14 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia wodociągowego. Na ulicy Emilii Plater doszło do poważnej awarii wodociągowej. W miejscu gdzie należało dokonać wykopu były zaparkowane trzy samochody. Skierowany na miejsce patrol ustalił właścicieli tych samochodów i powiadomił o sytuacji ich właścicieli. Pojazdy przestawiono a pracownicy wodociągów usunęli awarię.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułNiespotykana niemoc gości w ostatniej kwarcie
Następny artykułTrzy samochody zderzyły się na skrzyżowaniu