Strona główna Sport Inne Niespotykana niemoc gości w ostatniej kwarcie

Niespotykana niemoc gości w ostatniej kwarcie

0

Koszykarze Domino Polonii Świdnica wrócili do gry w sezonie 2022/2023, rozgrywając pierwszy mecz o punkty w roku kalendarzowym 2023. Podopieczni Pawła Domaradzkiego mierzyli się na własnym terenie z wyżej notowanym UKS-em Gimbasket Wrocław, a na uwagę zasługuje postawa gości w czwartej kwarcie. Trzeba przyznać, że w kategorii seniorskiej wywalczenie zaledwie dwóch punktów w trakcie dziesięciu minut gry jest rezultatem rzadko spotykanym i chluby przynieść nie może. To jednak tylko dodatek, a najważniejszy jak zawsze jest jednak wynik końcowy…

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że o punkty łatwo nie będzie. Choć UKS Gimbasket Wrocław plasował się tylko dwie lokaty wyżej w tabeli od Domino Polonii Świdnica, to miał znacznie lepszy bilans od biało-zielonych. Podczas gdy świdniczanie legitymowali się dorobkiem 4 wygranych i 8 porażek, to wrocławianie mieli na swoim koncie 7 zwycięstw i tylko 3 przegrane. Przyjezdni od początku ruszyli do mocnego ataku, wygrywając pierwszą ćwiartkę różnicą pięciu „oczek”, a do przerwy schodząc już z bardzo wyraźnym prowadzeniem 53:33. W trzeciej części gry dołożyli do swojej przewagi jeszcze pięć punktów, aż nadeszła ostatnia odsłona. Śmiało trzeba przyznać pewni już końcowego triumfu rywale zwolnili tempo gry, przeprowadzili sporo zmian, ale nie usprawiedliwia to tego, co wydarzyło się na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie. Przyjezdni dopisali do swojego dorobku w trakcie 10 minut zaledwie dwa punkty, stracili dwadzieścia, ale finalnie to oni sięgnęli tego dnia po pełną pulą punktów. UKS Gimbasket Wrocław zwyciężył 78:71, sięgając po ósmą wygraną w bieżących rozgrywkach i przesuwając się na trzecią lokatę w ligowej hierarchii. Świdniczanie wciąż mają na swoim koncie zdecydowanie ujemny bilans (obecnie 4-9), są siódmi, ale trzeba pamiętać, że ósma drużyna Zastali Zielona Góra ma dwa zaległe spotkania i tylko dlatego jest niżej (bilans 6-5). W kolejnej serii pojedynków zagramy na wyjeździe z czwartym Sokołem Basket Żary (14 stycznia).

Domino Polonia Świdnica – UKS Gimbasket Wrocław 71:78 (22:29, 11:24, 18:23, 20:2)

Polonia: Ozga (17), Soboń (11), Kosmala (11), Rejek (11), Hałdaś (10), Sieńko (8), Liuras (3), Cisek, Kaczmarczyk, Poradzisz.