Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wspólne kolędowanie z Eleni podczas spotkania noworocznego gminy Świdnica

Wspólne kolędowanie z Eleni podczas spotkania noworocznego gminy Świdnica [FOTO]

0

Samorządowcy, współpracownicy oraz duchowni na zaproszenie wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek wzięli udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym, które zorganizowano w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Podczas wydarzenia nie zabrakło podziękowań za dotychczasową współpracę, życzeń pomyślności w nowym roku, a także wspólnego kolędowania.

Rok 2022 nie był dla nas łatwym czasem. W 2021 roku zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa, a wybuch wojny na Ukrainie, w lutym ubiegłego roku zburzył spokój w Europie i na świecie. Dziękuję wszystkim którzy w swoich sołectwach przyłączyli się do akcji niesienia pomocy uchodźcom. Otworzyliście Państwo nie tylko swoje serca, ale i drzwi w swoich domach, za co raz jeszcze pragnę gorąco podziękować. My w dalszym ciągu niesiemy pomoc tym, którzy przebywają w Szkolnym Schronisku w Lubachowie, obywatelom z Ukrainy. W pierwszych tygodniach od ich przyjazdu do naszej gminy nasze biuro meldunkowe nadało ponad 700 numerów PESEL. Był to z pewnością trudny czas dla nas wszystkich. Szczególne słowa podziękowania kieruje do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za waszą pracę, tak przy udzielaniu pomocy i wsparcia uchodźcom jak i przy obsłudze zadań zleconych dot. realizacji wniosków o dodatki węglowe i na inne źródła energii. Pragnę także podkreślić, że w 2022 roku na inwestycje gminne wydaliśmy blisko 20 mln zł. Z okazji Nowego Roku życzę spokoju, tego wewnętrznego i tego na zewnątrz. Byśmy mogli żyć w świecie bez wojen – podkreślała w swoim wystąpieniu Teresa Mazurek.

Słowa podziękowania za całoroczną współpracę na rzecz gminy Świdnica wójt skierowała do samorządowców, funkcjonariuszy na co dzień dbających o bezpieczeństwo publiczne, mieszkańców gminy, a także do duchowieństwa.

Uczestników noworocznego spotkania do wspólnego kolędowania zaprosiły uczennice z gminnych placówek oświatowych, które zaśpiewały piosenki świąteczne oraz pastorałki w aranżacji Tadeusza Szarwaryna i Dariusza Jarosa. Muzyczną niespodzianką był koncert noworoczny w wykonaniu Eleni.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWciąż dramatycznie brakuje krwi. Ekipy wyjazdowe RCKiK przyjadą do Marcinowic i Świdnicy
Następny artykułŚwidnicka Moto Orkiestra WOŚP zagra po raz ósmy!