Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczniowie i rodzice ze świdnickiej SP nr 105 obdarowali niepełnosprawnych kolegów

Uczniowie i rodzice ze świdnickiej SP nr 105 obdarowali niepełnosprawnych kolegów

0

Pięknym gestem społeczność Szkoły Podstawowej nr 105 im. Polskich Podróżników i Odkrywców zakończyła 2022 roku. Dzięki zbiórce do Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach trafiło 10 kartonów darów i 46 paczek pampersów.

Po raz drugi, w grudniu 2022 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy wzięli udział w akcji charytatywnej „Paczuszka dla maluszka” organizowanej przez Fundację „Małych Stópek”. Tym razem chcieliśmy pomóc chłopcom niepełnosprawnym fizycznie i intelektualnie w wieku od 4 do 18 lat z Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach. W akcji w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego i koordynowanej przez Alinę Barć wzięło udział 76 uczniów wraz ze swoimi rodzicami – informuje szkoła.

Udało się zebrać artykuły higieniczne takie jak: pampersy, proszki i płyny do prania, pasty do zębów, kremy na odparzenia, szampony, oliwki, mydła; zabawki: samochodziki (resoraki), samochody na baterie, zabawki z elementami świetlnymi, pluszaki, gry planszowe, gry edukacyjne, klocki drewniane i plastikowe; bieliznę; słodycze i soki długoterminowe.

/opr. red./

/opr. red./
fot. SP nr 105

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułKocha ludzi i kanapy. Kto przygarnie Barona?