Strona główna 0_Slider Tablica na rondzie i bieg dla WOŚP. Powiat świdnicki ma za co...

Tablica na rondzie i bieg dla WOŚP. Powiat świdnicki ma za co dziękować orkiestrze [FOTO]

0

Wielkie orkiestrowe granie w Świdnicy rozpoczęło się od odsłonięcia tablicy na rondzie imienia WOŚP i biegiem po trasie w kształcie serca. 31.finał WOŚP dedykowany jest walce z sepsą, a wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na zakup sprzętu, który pozwoli na ratowanie życia pacjentów w każdym wieku. Świdnicki szpital powiatowy dzięki poprzednim finałom otrzymał sprzęt medyczny o wartości ponad 300 tysięcy złotych.

Tablice odsłonili szef świdnickiego sztabu WOŚP Mariusz Kozłowski, Violetta Sobczak z Hufca ZHP w Świdnicy przy udziale przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Dzięcielskiego, radnych i wiceprezydentów.

Decyzją świdnickich radnych w 2019 roku patronem krzyżówki na drodze krajowej nr 35, u zbiegu ulic Ceglanej, Plater i Zamenhofa została Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycją jest umieszczanie na rondach pamiątkowych tablic. Dzisiaj w dniu Finału WOŚP odsłonięto kolejną, a w uroczystości wzięli udział samorządowcy, harcerze i wolontariusze. Z ronda na trasy w kształcie serca wyruszyli członkowie świdnickich grup biegowych i rowerzyści.

Pomoc WOŚP systematycznie trafia do Świdnicy. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy otrzymuje wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od 1. Finału Orkiestry, który miał miejsce w 1993 roku. Od tego czasu Fundacja WOŚP wspierała „Latawiec” wielokrotnie, przekazując specjalistyczny sprzęt na oddziały dziecięce świdnickiego szpitala tj. Oddział Fizjologii i Patologii Noworodka z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka oraz Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej.

Mali pacjenci w ramach pomocy Fundacji WOŚP otrzymali: pulsoksymetr (1. Finał), inkubator podstawowy (1. Finał), inkubator zamknięty do opieki podstawowej (7. Finał), wkładki uszne (8. Finał), końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu (8. Finał), urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN (9. Finał), pompa strzykawkowa (11. Finał), resuscytator noworodkowy (13. Finał), zestaw nCPAP wspomagający oddychanie u noworodków (16. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD (17. Finał), dwa komputery/terminal do przesyłania danych (17. i 25. Finał), aparat USG (20. Finał), monitor pomiarów przezskórnych pO2/pCO2 (20. Finał), kardiomonitor MP30/X2 (20. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu (25. Finał), czternaście sztuk leżanek dla rodziców (25. Finał), aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków (26. Finał), stanowisko do resuscytacji (26. Finał), system endoskopowy (29.Finał). Tylko w ostatniej dekadzie Fundacja WOŚP przekazała na ręce świdnickich medyków sprzęt o łącznej wartości 312 179,75 zł.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPolicjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Następny artykułMoto Orkiestra gra po raz ósmy! [FOTO/VIDEO]