Strona główna 0_Slider Śmiałkowie w lodowatej wodzie, licytacje w teatrze. 31. Finał WOŚP w Świdnicy...

Śmiałkowie w lodowatej wodzie, licytacje w teatrze. 31. Finał WOŚP w Świdnicy [FOTO/VIDEO]

0

190 wolontariuszy od rana kwestuje na ulicach Świdnicy oraz w miejscowościach gminy Marcinowice podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W samo południe w teatrze miejskim ruszyły licytacje. Przed wejściem do Galerii Fotografii stanął strażacki basen, z którego do Orkiestrowego grania zachęcali miłośnicy morsowania. Na Rynku zorganizowano również pokaz militariów.

Punktualnie o godzinie 12.00 w sali świdnickiego teatru ruszyła wielka licytacja fantów. Aukcje można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych, a uczestniczyć w nich można telefonicznie pod numerem 74 600 00 00 lub osobiście w sali teatru. Licytacje potrwają do godziny 20.00. Dodatkowo wiele z przekazanych fantów można licytować za pośrednictwem serwisu Allegro.

Podczas oficjalnej inauguracji do wspólnego grania zachęcała dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury. – Jak zwykle gramy w szczytnym celu. W tym roku zbieramy na sprzęt, który pomoże w leczeniu sepsy. Mam nadzieję, że przestrzeń sali teatralnej ŚOK po raz kolejny będzie bardzo szczęśliwa dla Świdnicy i wyniku tegorocznej zbiórki – mówiła Anna Rudnicka. Wtórowali jej wiceprezydenci Świdnicy oraz zastępca wójt gminy Świdnica.

Do godzin wieczornych w sali teatralnej ŚOK podziwiać będzie można występy solistów i zespołów, a na zakończenie zaśpiewa Paweł Kovalczyk.

Po południu przed Galerią Fotografii pojawiły się świdnickiego morsy, zachęcając chętnych do zmierzenia się z lodowatą wodą. Do zabawy i wsparcia 31. Finału zagrzewały m.in. Aneta Zumba Team. Na świdnickim Rynku pojawiła się również Formacja Black Coyote, prezentując repliki broni i mundury różnych rodzajów wojsk.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułWypadek na łączniku. Przejazd zablokowany [Aktualizacja}
Następny artykułŚpiewająco i słodko w Kasprowiczu, artystycznie w Galerii Świdnickiej. WOŚP w całej Świdnicy [FOTO]