Strona główna 0_Slider Przebudowują podwórko w centrum Świdnicy. Będą utrudnienia dla zmotoryzowanych

Przebudowują podwórko w centrum Świdnicy. Będą utrudnienia dla zmotoryzowanych

0

26 stycznia rozpocznie się kolejny etap przebudowy śródmiejskiego podwórka położonego między ulicami Grodzką oraz Kotlarską. Jak informuje świdnicki magistrat, od tego dnia występować będą utrudnienia w dojeździe do garaży oraz posesji. Od najbliższego poniedziałku nie będzie już można zaparkować na obszarze rewitalizowanego podwórza.

Przypomnijmy, w październiku ubiegłego roku prace związane z rewitalizacją śródmiejskiego podwórka znajdującego się między ulicami Grodzką a Kotlarską. Na realizację miejskiej inwestycji, obejmującej również przebudowę terenu między Franciszkańską, Grodzką oraz Marii Konopnickiej, przeznaczono ponad 10 mln 97 tys. złotych. W ramach przebudowy obu podwórek przewidziano budowę parkingów, chodników, placów zabaw, jak również nasadzenie zieleni – traw, bylin, krzewów ozdobnych i drzew. Na podwórkach pojawią się nowe elementy małej architektury, czyli kosze na odpadki, ławki, stojaki rowerowe i trejaże, jak również zadaszone miejsca gromadzenia odpadów.

26 stycznia rozpocznie się kolejny etap robót budowlanych na terenie podwórka w obrębie ulic Grodzkiej oraz Kotlarskiej. W pierwszej kolejności nastąpią dostawy materiałów budowlanych oraz rozpoczną się prace ziemne, w związku z tym na ww. obszarze wystąpią utrudnienia w dojeździe do garaży i posesji lub czasowy brak takiego dojazdu. Od poniedziałku, 30 stycznia nastąpi brak możliwości parkowania – poinformowała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

mat. UM Świdnica

W pierwszym etapie z parkowania wyłączony zostanie obszar zaznaczony na mapie na czerwono, czyli wjazd od ulicy Kotlarskiej oraz podwórko na wysokości ulicy Grodzkiej 7,9,11. Teren zaznaczony na żółto będzie dostępny dla mieszkańców i właścicieli, jednak dojazd do niego będzie przechodził przez teren budowy, w związku z czym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie jazdy. Informacji w zakresie wyłączeń z ruchu, w zależności od zaawansowania robót budowlanych, udziela Wydział Przetargów i Inwestycji Miejskich – Sławomir Bielski, tel. 74 856 28 66, e-mail: [email protected] – przekazała Dzwonkowska.

Realizacja prac związanych z rewitalizacją podwórek przy ulicach Grodzkiej i Franciszkańskiej zaplanowana została do końca października 2023 roku. Zarówno wykonawca, jak i pracownicy Wydziału Przetargów i Inwestycji Miejskich dokładają wszelkich starań, aby prace te przebiegały możliwie szybko i sprawnie – dodała rzecznik.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNotują coraz to lepsze rezultaty
Następny artykułPotrącenie dziecka na 1 Maja w Świdnicy