Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzież ze zmiennym szczęściem

Młodzież ze zmiennym szczęściem

0

Młodzicy z grupy A oraz juniorzy młodsi Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej walczyli w ostatni weekend o ligowe punkty. Wygrali i to bardzo wysoko młodzicy. Juniorzy młodsi mimo ambitnej pogoni musieli tym razem uznać wyższość swoich przeciwników.

Drużyna juniorów młodszych w niedzielę, 29 stycznia udała się do Wrocławia. Mecz z miejscowym Śląskiem Forzą Akademią dostarczył wielu emocji, ale ostatecznie ekipa trenera Patryka Dębowczyka wróciła do Świdnicy bez punktów. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się zajmujący trzecie miejsce w tabeli gospodarze i wysoko prowadzili 23:13. W drugiej części świdniczanie zdecydowanie poprawili grę i systematycznie odrabiali straty. Ambitna pogoń pozwoliła zbliżyć się do Śląska na zaledwie dwa trafienia, ale na odwrócenie losów meczu zabrakło czasu. Ostatecznie ŚKPR uległ 36:39. Zdaniem trenera o przegranej zadecydował przespany początek meczu. – Nie wykorzystaliśmy wielu „setek”, szkoda, że mieliśmy tylko moment fajnej, twardej gry w obronie – mówił

Śląsk Forza Akademia Wrocław – ŚKPR Świdnica 39:36 (23:13)

ŚKPR: Szwaczek – Bieryt 13, Polus 10, Słomiński 5, Turzański 3, Sz. Paluch 2, Folcik 2, Legan 1, Sz. Błaszczyk, Walaszczyk

Rekordowych rozmiarów zwycięstwo odniosła drużyna trenera Krzysztofa Terebuna w kolejnym meczu Dolnośląskiej Ligi Młodzików. W sobotę, 28 stycznia świdniczanie rozgromili we własnej hali GOKiS Kąty Wrocławskie 53:9 (26:6). Wynik mówi sam za siebie. Młode Szare Wilki były w tym dniu o dwie klasy lepsze od przeciwników. Zwraca uwagę zaledwie dziewięć straconych bramek. Ostatnie swoje trafienie goście zaliczyli czternaście minut przed końcem meczu. Wynik od tego momentu gry – 14:0! Brawa dla zespołu, że starał się odnieść maksymalnie wysokie zwycięstwo – to też przejaw szacunku dla przeciwników!

ŚKPR I Świdnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 53:9 (26:6)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 8, Ruszaj 8, Choiński 7, Bagiński 6, Mitek 6, Szczygieł 6,, Czapla 5, Marek 5, D. Błaszczyk 2, Pamuła, Zisiadis

Poprzedni artykułFigura i abstrakcja w rzeźbie Piotra Kozaka. Wernisaż wystawy w piątek w Galerii Fotografii