Strona główna Kultura Figura i abstrakcja w rzeźbie Piotra Kozaka. Wernisaż wystawy w piątek w...

Figura i abstrakcja w rzeźbie Piotra Kozaka. Wernisaż wystawy w piątek w Galerii Fotografii

0

Abstrakcyjne rzeźby, ale i przypominające postać ludzką zaprezentuje odznaczany artysta Piotr Kozak. Jego sztukę stworzoną z naturalnych i szlachetnych surowców będzie można podziwiać w Galerii Fotografii w Świdnicy. Wernisaż wystawy „Rzeźba” zaplanowano w piątek, 3 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Na wystawie „Rzeźby” w Galerii Fotografii w Świdnicy będzie można zobaczyć różne formy rzeźbiarskie tworzone przez Piotra Kozaka. – Jego prace noszą wyraźne cechy figuralne, często trzonem tematycznym jest postać ludzka, ale traktowana schematycznie i szkicowo, ale nie brak w jego twórczości czystej abstrakcji. Charakterystyczny jest powrót do naturalnych i szlachetnych materiałów: starego, surowego często porozbiórkowego drewna oraz kamienia, łączy je z brązem stalą, gipsem, betonem. To tworzywo, oprócz tematu staje się głównym bohaterem jego działalności artystycznej – mówi Robert Kukla ze Świdnickiego Ośrodka Kultury

Piotr Kozak to artysta urodzony we Wrocławiu, ale duchowo związany z Krakowem. Studia ukończył na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym w Cieszynie. Dyplom z rzeźby uzyskał w pracowni prof. Jana Hery. Zajmuje się rzeźbą plenerową, ogrodową, portretową oraz małą formą rzeźbiarską. Jest członkiem Związku Artystów Rzeźbiarzy i ZPAP Polska Sztuka Użytkowa. Były nauczyciel sztuki. Prowadzi również Autorską Pracownię Sztuk Plastycznych. Jego prace znajdują się w zbiorach krajowych i zagranicznych, bierze czynny udział w wystawach w kraju i poza jego granicami. Odznaczony srebrną odznaką Towarzystwa Miłośników Wrocławia oraz złotą odznaką Związku Artystów Rzeźbiarzy.

/AN/

Poprzedni artykułWałbrzych nie chce oddać Świdnicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jest apel samorządowców
Następny artykułMłodzież ze zmiennym szczęściem