Strona główna Sport Siatkówka O miejscach na podium zadecydowały dopiero tie-breaki

O miejscach na podium zadecydowały dopiero tie-breaki [FOTO]

0

W ostatni piątek, 27 stycznia na terenie hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy rozegrany został turniej mini-siatkówki w kategorii czwórek dziewcząt klas szóstych szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiło sześć drużyn reprezentujących świdnickie podstawówki.

Po rozstawieniu do dwóch grup eliminacyjnych, mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów przy założeniu zasady, że w pierwszym secie gra pierwsza czwórka dziewcząt plus jedna rezerwowa, natomiast w drugiej odsłonie grają już drugie składy. Taka forma rozgrywek w mini-siatkówce ma na celu aktywizować większą ilość uczniów biorących udział w rywalizacji. Po rozegraniu grup eliminacyjnych systemem każdy z każdym, po dwie najlepsze drużyny walczyły dalej w grupie finałowej ponownie mierząc się systemem każdy z każdym. Ostatecznie zwycięsko z całego turnieju wyszła reprezentacja dziewcząt z SP 6, która najpierw w eliminacjach łatwo pokonała zespoły NKSP Caritas i SP 4 oraz w meczu grupy finałowej SP 8. Dopiero w ścisłym finale w meczu o pierwsze miejsce więcej kłopotu „szóstce” sprawiły zawodniczki SP 105. Mecz ten zakończył się tie-breakiem, w którym to właśnie młode siatkarki z SP 6 wygrały. Podobnie bardzo wyrównane spotkanie toczyło się w meczu o trzecie miejsce pomiędzy drużynami SP 8 i SP 4. Tutaj też o zwycięstwie „ósemki” zadecydował dopiero tie-break – komentuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tradycyjnie na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Julia Styś (SP 1), Hanna Biedroń (SP 4), Angelika Borońska (SP 6), Aleksandra Foltak (SP 8 ), Wiktoria Bernatowicz (SP 105) i Amelia Karwała (NKSP Caritas). Zwycięska reprezentacja SP 6 awansowała dalej i powalczy na kolejnych szczeblach rozgrywek współzawodnictwa w finałach strefowych.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 105 – 8 pkt
3. SP 8 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt
5. SP 1 – 5 pkt
6. NKSP Caritas – 4 pkt

/OSiR, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykułMłodzież ze zmiennym szczęściem
Następny artykułWskoczą do zimnej wody, by rozpropagować zbiórkę na pilną operację Edyty Woźniak