Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzież z dwoma zwycięstwami

Młodzież z dwoma zwycięstwami

0

Po świąteczno-noworocznej przerwie zespoły młodzieżowe Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej powróciły do walki o ligowe punkty. W mijającym tygodniu zagrali juniorzy młodsi, młodzicy i chłopcy. Najstarsza z tych drużyn przegrała w Głogowie, a obie młodsze ekipy pewnie wzbogaciły się o kolejne zwycięstwa.

Pierwszy mecz w nowym roku mają za sobą juniorzy młodsi. W niedzielę, 15 stycznia w Głogowie zmierzyli się z Chrobrym. Zespół w zastępstwie prowadziła w tym dniu trenerka Justyna Curyl. Pierwsza połowa była bardzo zacięta i obiecująca dla świdniczan, którzy walczyli jak równy z równym z wyżej notowanym przeciwnikiem. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Chrobrego. W drugiej połowie wyraźnie skuteczniejsi byli gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 36:27.

Chrobry Głogów – ŚKPR Świdnica 36:27 (15:14)

ŚKPR: Szwaczek, Jarosz – Bieryt 13, Polus 6, Słomiński 3, Sz. Paluch 2, Walczak 2, Turzański 1, Sz, Błaszczyk, Folcik, Legan, Walaszczyk

Jako pierwszy w 2023 roku o ligowe punkty zagrał zespół młodzików ŚKPR I trenera Krzysztofa Terebuna. W środowe popołudnie, 11 stycznia Szare Wilczki podjęły we własnej hali Bór Oborniki Śląskie. Świdniczanie pewnie zdobyli już czternasty w tym sezonie komplet punktów. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną 33:16, a na uwagę zwraca przede wszystkim dobra gra w defensywie w pierwszej części. W tym okresie świdniczanie stracili tylko pięć bramek!

ŚKPR I Świdnica – Bór Oborniki Śl. 33:16 (16:5)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 12, Mitek 6, Bagiński 4, Czapla 4, Choiński 3, D. Błaszczyk 2, Marek 1, Szczygieł 1, Pamuła, Zisiadis

Drużyna chłopców trenerki Justyny Curyl kontynuuje zwycięską serię. W sobotę, 14 stycznia odniosła siódme zwycięstwo w siódmym meczu Dolnośląskiej Ligi Chłopców! Bardzo wysoka wygrana 33:7 (16:3) z Żagwią Dzierżoniów. Mecz, jak widać po wyniku, był dość jednostronny, ale obie strony mogą wyciągnąć z niego wnioski przed kolejnym spotkaniami.

ŚKPR Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 33-7 (16-3)

ŚKPR: Wasilewicz – Bronikowski 6, F. Paluch 5, Kozar 5, Sawicki 4, St. Stramek 4,, Święs 4, Matlak 2, Sz. Kocjan 1, Kortas 1, Ożóg 1, Kula 1, B. Miedziński, Grasiewicz, Suszycki, Szmaj

Poprzedni artykułNa kajaki do Burkatowa, rowerami wzdłuż Bystrzycy i po górach. Turystyczne inwestycje w gminie Świdnica